Świadoma pielęgnacja twarzy – na czym polega? Sprawdź, jak zadbać o skórę!
Uroda

Świadoma pielęgnacja twarzy – na czym polega? Sprawdź, jak zadbać o skórę!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w społeczeństwie znacznie wzrosła świadomość z zakresu stosowania produktów w codziennej pielęgnacji twarzy. Każdy z nas wie, że skórę najpierw należy oczyścić, a później zastosować odpowiednie produkty, takie jak krem, tonik czy serum. Jak jednak zacząć przygodę ze świadomą pielęgnacją twarzy? Podpowiadany.

Czym jest codzienna rutyna pielęgnacyjna?

Zaczynając przygodę ze świadomą pielęgnacją, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną. Często stosujemy zbyt wiele kosmetyków, które mogą zawierać nawet wykluczające się wzajemnie składniki aktywne. Odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa to pierwszy i zasadniczy krok na drodze do zdrowej i pięknej skóry. 

Aby zapoznać się z odpowiednimi krokami, warto zajrzeć na stronę: https://www.cerave.pl/blog/pielegnacja-twarzy/swiadoma-pielegnacja-twarzy-od-czego-zaczac. Na początku jednak nie warto stosować wielu kosmetyków. Dopiero z czasem stopniowo można wzbogacać ją o kolejne kroki i składniki aktywne. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, które składniki aktywne lub formuły kosmetyków nam służą, a które nie. Filarami prawidłowej pielęgnacji twarzy są cztery kroki: oczyszczanie, nawilżanie, antyoksydacja i fotoprotekcja.

Jak podejść do prawidłowego oczyszczania twarzy?

Bez prawidłowego oczyszczenia skóry twarzy kolejne etapy pielęgnacji nie mają większego sensu. Wieczorem warto wykonać je dwuetapowo. Oczyszczanie dwuetapowe polega na wstępnym oczyszczeniu skóry z makijażu, kremu z filtrem i zanieczyszczeń całego dnia, a następnie ponownym, tym razem dokładniejszym, oczyszczeniu twarzy.

Rano wystarczy jednokrotne mycie twarzy za pomocą specjalnie dobranego, delikatnego produktu oczyszczającego. Warto pamiętać, aby nie pocierać twarzy wacikami, ponieważ narusza to barierę hydrolipidową skóry. Twarz należy osuszać specjalnie przeznaczonym do tego ręcznikiem lub chusteczkami jednorazowymi.

Nawilżenie twarzy – dlaczego jest tak istotne?

Każda skóra, niezależnie od rodzaju, potrzebuje codziennej dawki nawilżenia. Jest to krok, którego absolutnie nie można pomijać. Substancje nawilżające mają za zadanie stworzyć na skórze barierę, która nie pozwala nadmiernie odparować wodzie z jej głębszych warstw. Dobrze nawilżona skóra wygląda młodziej i promiennie. 

Bardzo często ten etap jest pomijany zwłaszcza u skór problematycznych i trądzikowych. Na stronie https://www.cerave.pl/blog/tradzik/zaskorniki-otwarte opisane jest, jak istotne jest stosowanie kremów właśnie w takich przypadkach. Takie cery szczególnie wymagają nawilżenia i odbudowy bariery hydrolipidowej, aby mogły prawidłowo funkcjonować. Często dzięki nawilżeniu stopień nasilenia zmian zapalnych znacznie się zmniejsza.

Fotoprotekcja – o czym mowa w praktyce?

Całoroczna fotoprotekcja, czyli ochrona przed promieniami UV, jest niezwykle istotna. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zapobiega powstawaniu przebarwień oraz opóźnia proces fotostarzenia. Pamiętaj, że promieniowanie słoneczne przenika przez chmury oraz szyby, dlatego tak ważne jest, aby chronić skórę codziennie. Dla zapewnienia odpowiedniej ochrony powinno się nakładać na twarz niewielką ilość produktu.

W praktyce doskonale sprawdza się metoda „dwóch palców”. Na palce wskazujący i środkowy nakładamy preparat, a następnie rozsmarowujemy go na twarzy. Po około 2–3 godzinach należy produkt nakładać ponownie, aby zapewniał jak największą ochronę.

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koszulka polo – czy wiesz, jaka kryje się za nią historia?
Koszulka polo – czy wiesz, jaka kryje się za nią historia?
W Twojej szafie nie brakuje koszulek polo, a może nie masz ani jednej sztuki i chcesz to zmienić. Sprawdź, jak koszulka polo zyskała na popularności i z czym ją nosić!
Jak stylowo nosić bransoletki męskie?
Jak stylowo nosić bransoletki męskie?
Jeszcze kilka lat temu, panowie jak ognia unikali jakiejkolwiek formy biżuterii. Wydawało się im bowiem, że jest to ozdoba typowo kobieca, która poniekąd może niekorzystnie wpłynąć na ich męskie ego.
Lakiery hybrydowe – jakiej marki są najlepsze?
Lakiery hybrydowe – jakiej marki są najlepsze?
Na rynku dostępnych jest wiele marek, które poza lakierami w swojej ofercie mają również praktyczne akcesoria, dzięki którym hybrydę wykonasz wygodnie w domu. Produkty których z nich warto wybrać?
Ostatnie wpisy