Wągry na nosie – jak sobie z nimi poradzić?
Uroda

Wągry na nosie – jak sobie z nimi poradzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wągry na nosie to kłopotliwy problem! Na szczęście są na nie sposoby. Dowiedz się, jak się ich pozbyć.

Wągry na nosie to nic przyjemnego

Wągry, inaczej zaskórniki, to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie dość, że są one zdecydowanie mało estetyczne, to jeszcze można odczuwać przez nie dyskomfort. Nic dziwnego, że chcesz pozbyć się ich jak najskuteczniej i jak najszybciej.

Najpierw warto zrozumieć, czym właściwie są wągry. Jest to po prostu objaw zatkania gruczołów łojowych. Z tego też powodu posiadacze tłustej i mieszanej cery mają największe szanse na powstanie wągrów. Nie pomaga również nieprzemyślana pielęgnacja.

Oczyszczanie twarzy to podstawa

Podstawową przyczyną powstawania wągrów jest niedokładne oczyszczanie skóry twarzy. To właśnie pozostałości makijażu i brudu na twarzy przyczyniają się do tego. Dlatego podstawą powinno być oczywiście oczyszczanie skóry twarzy i nosa za pomocą odpowiedniego środka myjącego. Zwróć uwagę na to, aby był on łagodny. Oczyszczanie skóry optymalnie powinno odbywać się dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Nie ma sensu robić tego częściej, ponieważ w ten sposób można bardziej sobie zaszkodzić.

Stosuj peeling

Kolejną ważną rzeczą jest peeling. Raz w tygodniu złuszczaj skórę twarzy. To pozwoli usunąć martwy naskórek i zminimalizować ryzyko powstawania wągrów. Pamiętaj jednak o tym, żeby obserwować swoją skórę i zaprzestać używania peelingu, jeżeli ten widocznie podrażnia Twoją skórę. Jeżeli widzisz, że tak się dzieje, poszukaj od razu innego produktu. Peeling zawsze powinien być bardzo dokładnie spłukany. Po zabiegu należy oczywiście zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Wyciskanie wągrów – czy jest to dobry pomysł?

Wiele osób decyduje się na domowe wyciskanie zaskórników. Wcale nas to nie dziwi, bo takie niedoskonałości skóry rzucają nam się w oczy w lustrze i niejako wręcz proszą się o to, aby je likwidować. Musisz jednak wiedzieć, że, delikatnie mówiąc, nie jest to dobry pomysł. Nie dość, że to może skończyć się uszkodzeniem naskórka, to jeszcze wągry powrócą bardzo szybko. Łatwo także o to, aby w taki sposób zanieczyścić skórę poprzez bakterie z naszych rąk, a wskutek tego problem rozprzestrzeni się po całej twarzy. A tego na pewno nie chcesz!

Zdj. główne: Simeon Jacobson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać makijaż do koloru oczu i dlaczego warto?
Jak dobrać makijaż do koloru oczu i dlaczego warto?
Makijaż dobrany do koloru tęczówki? Zdecydowanie jesteśmy na tak! Sprawdź, jakie cienie do powiek wybierać, aby wydobyć z głębi swojego spojrzenia to, co najlepsze.
Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?
Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?
Istnieje wiele różnych rzeczy do rozważenia przy wyborze okularów przeciwsłonecznych.
3 podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów – czy wiesz o nich wszystko?
3 podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów – czy wiesz o nich wszystko?
Zweryfikuj swoją wiedzę – sprawdź, czy wiesz, jak je wybierać i właściwie stosować!
Ostatnie wpisy