Depilacja bezpaskowa – zalety i wady
Uroda

Depilacja bezpaskowa – zalety i wady

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja bezpaskowa powoli wypiera metody, w których konieczne jest stosowanie pasków fizelinowych. Dzięki niej nasza skóra zachowa idealną gładkość jeszcze dłużej. Sprawdźmy, na czym opiera się ten innowacyjny sposób, oraz jakie są pozytywne aspekty depilacji bezpaskowej?

Depilacja bezpaskowa – na czym polega?

Depilacja bezpaskowa polega na zastosowaniu specjalnego wosku na bazie żywicy, który charakteryzuje się ogromną łatwością podczas nakładania. Jest polecany przede wszystkim na obszary, które są dość delikatne – jak np. strefa bikini oraz pachy. Wosk nakładany jest za pomocą szpatułki na wcześniej oczyszczoną skórę. Szybko zastyga, tworząc jednolitą strukturę o równej grubości. Pasek wosku zrywany jest po jego zastygnięciu. Jest to znacznie mniej bolesna metoda w porównaniu do tradycyjnej depilacji paskowej. Przede wszystkim umożliwia łatwiejsze usunięcie włosków z trudno dostępnych miejsc oraz z delikatnych i małych obszarów. 

Depilacja bezpaskowa ma tę zaletę, że nie sprawia klientce bólu. Wosk bardzo dobrze przykleja się do włosków, dlatego podczas odrywania nie ciągniemy za skórę, a za same włoski. Dzięki temu, że oblepia on włoski, są one wyrywane wraz z cebulkami. Poza tym depilacja daje znacznie lepsze i bardziej długotrwałe efekty. Na kolejny zabieg możemy umówić się dopiero po 3-4 tygodniach, kiedy nowe włoski będą miały co najmniej 2 mm długości. Dodatkowo wosk nagrzewany jest do 42 stopni Celsjusza. Tak mocne podgrzanie sprawia, że skóra pod woskiem jest rozgrzana, a naczynia krwionośne rozszerzone. To daje nam lepszy efekt depilacji i pozwala na szybsze wyrwanie włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu włoski szybko nie odrosną w tym samym miejscu.

Rozszerzone ujścia mieszków włosowych sprawiają, że włoski wyrywane są bardzo szybko i wręcz bezboleśnie. Tradycyjny wosk pozostawia na skórze nieprzyjemnie klejącą się powierzchnię. Natomiast po depilacji woskiem bezpaskowym skóra pozostaje czysta i odświeżona. Stosowane przy tej metodzie woski są całkowicie hipoalergiczne. Często zawierają dodatek wyciągów z lawendy bądź masła karite, dzięki czemu pielęgnują skórę po zabiegu. Jest to idealny sposób na skuteczną depilację skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Przez szybkie usuwanie włosków wraz z cebulkami mamy pewność, że nie będziemy cierpieć z powodu ich wrastania.

Bardzo popularne są tzw. złote woski, które mają bardzo kremową konsystencję oraz zawierają wosk pszczeli i lanolinę, która dodatkowo bardzo uelastycznia skórę oraz nadaje jej miękkości. Woski tego typu skutecznie odżywiają skórę, a każdy z nich jest dostosowany do innego typu skóry, również tej suchej lub naczynkowej. Woski do depilacji bezpaskowej są bardzo dokładne i potrafią usunąć owłosienie nawet o długości 0,5 mm. 

Jak przygotować się do depilacji bezpaskowej?

Depilacja bezpaskowa jest przeznaczona do różnego typu skóry. Przed zabiegiem nie zaleca się korzystania z sauny, która zbyt mocno rozszerza pory w skórze. Sam wosk jest na tyle mocno podgrzany, by włoski dobrze odrywały się wraz z nim. Nie można również wykonywać bardzo głębokich peelingów. Poza tym nasza skóra musi być wolna od zakażeń bakteryjnych, czy otwartych ran. Nie poleca się również intensywnego opalania przed zabiegiem depilacji bezpaskowej.Ponadto skóra przed zabiegiem powinna być dokładnie odtłuszczona i oczyszczona. Najlepiej, jeśli zrobi to kosmetyczka za pomocą specjalnego płynu odtłuszczającego.

Wady i zalety depilacji bezpaskowej 

Tego rodzaju depilacja jest na tyle delikatna, że można stosować ją m.in. w strefie bikini, ale również na skórze pod pachami. Wiele pań decyduje się na nią, ponieważ daje długi efekt gładkiej i zadbanej skóry oraz nie powoduje bólu. 

Dla wielu minusem jest fakt, że nie jest to depilacja trwała, jak w przypadku depilacji laserem, a także że nie można wykonywać jej na większych powierzchniach, w których lepiej sprawdzi się depilacja paskowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinno dbać się o białe koszule, by służyły nam w dobrym stanie przez lata?
Jak powinno dbać się o białe koszule, by służyły nam w dobrym stanie przez lata?
Uwielbiasz nosić białe koszule? Mogą one nam służyć w dobrym stanie przez wiele lat. Należy tylko wiedzieć, jak z nimi postępować. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak odpowiednio o nie zadbać.
Ema – film o pożądaniu i reggaetonie już na ekranach kin!
Ema – film o pożądaniu i reggaetonie już na ekranach kin!
Najnowszy Film Pabla Larrina - "Ema", właśnie wszedł na ekrany polskich kin.
Zakupy przez internet – praktyczne rozwiązanie dla każdego
Zakupy przez internet – praktyczne rozwiązanie dla każdego
Obecnie jesteśmy świadkami rozkwitu sklepów online. Dzięki temu w sieci możemy zamówić już niemal wszystko. Z racji tego kupowanie poprzez internet zdobywa coraz większą popularność w każdej grupie wiekowej. To praktyczne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce zmienić swój dotychczasowy sposób robienia zakupów.
Ostatnie wpisy