Czym są probiotyki?
Uroda

Czym są probiotyki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Probiotyki często są zalecane przez lekarzy w szczególnych sytuacjach zdrowotnych. Możemy znaleźć je w wielu produktach spożywczych, a także w preparatach dostępnych na receptę. Czym więc dokładnie są probiotyki i jakie mają znaczenie dla naszego organizmu? Wyjaśniamy.

Probiotyki – co to takiego?

Probiotyki to nic innego jak różnego rodzaju preparaty i suplementy diety, czy też produkty spożywcze, które zawierają pojedyncze lub mieszane hodowle drobnoustrojów. Jeśli zostaną one podane w odpowiedniej ilości, mogą mieć bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Warto także pamiętać, że probiotykami nazywamy jedynie te hodowle drobnoustrojów, które pozytywnie przeszły testy kliniczne, a także zostały przebadane pod kątem wytwarzania niebezpiecznych dla organizmu metabolitów. Do produkcji probiotyków najczęściej wykorzystuje się bakterie i drożdże, między innymi: Lactobacillus, Bifidobacterium, Saccharomyces cerevisiaeEscherichia i Bacillus.

Wpływ probiotyków na organizm człowieka

Probiotyki mają wiele korzyści dla organizmu. Dlaczego więc należy je stosować? Przede wszystkim pomagają one w poprawie trawienia i świetnie wpływają na cały układ trawienny. Zwiększają również wchłanialność witamin i minerałów, dzięki czemu możemy cieszyć się większą witalnością i energią. Ponadto, wpływają na układ mikrobiologiczny i zwiększają odporność na zakażenia, a w razie antybiotykoterapii, świetnie wspomagają naturalną florę bakteryjną. Dodatkowo, niektóre szczepy działają przeciwalergicznie i przeciwnowotworowo, obniżają poziom cholesterolu, łagodzą objawy nietolerancji laktozy, a także wspierają układ oddechowy u dzieci. Probiotyki, takie jak Esencja Probiotyczna Primabiotic znajdziesz na stronie internetowej Primabiotic.  
Ogromną korzyścią ze stosowania probiotyków jest także ich zdolność do odgrzybiania organizmu. Czym objawia się zagrzybienie i jak odgrzybić organizm? Kandydoza to choroba, która wywołuje grzybicę skóry, błon śluzowych przewodu pokarmowego, narządów wewnętrznych, węzłów chłonnych, pochwy oraz ośrodkowego układu nerwowego. Dolegliwości te, jeśli nie są odpowiednio i szybko leczone, mogą doprowadzić do wielu powikłań. Dlatego też należy odgrzybić organizm. Aby zrobić to prawidłowo, należy przede wszystkim zadbać o układ immunologiczny  poprzez zmianę diety oraz dobór właściwej suplementacji, a tym probiotyków.

Zdj. główne: Daily Nouri/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj najnowszą wiosenną kolekcję Kazaru!
Poznaj najnowszą wiosenną kolekcję Kazaru!
Kazar to jedna z najbardziej lubianych i cenionych polskich firm, jeśli chodzi o obuwie i galanterię skórzaną. Co firma przygotowała w swojej najnowszej kolekcji na nadchodzący sezon?
Fryzury, w których zachwycisz na letnich weselach
Fryzury, w których zachwycisz na letnich weselach
Wiesz już, jakie fryzury są najmodniejsze na letnich weselach? Znasz zasady, którymi powinnaś się kierować przy wyborze upięcia? My znamy odpowiedzi na te pytania!
Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich?
Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich?
Poznaj najważniejsze aspekty wyboru ubezpieczenia dla siebie lub bliskich. Artykuł zawiera wskazówki i porady jak znaleźć najlepszą polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.
Ostatnie wpisy