Czym są probiotyki?
Uroda

Czym są probiotyki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Probiotyki często są zalecane przez lekarzy w szczególnych sytuacjach zdrowotnych. Możemy znaleźć je w wielu produktach spożywczych, a także w preparatach dostępnych na receptę. Czym więc dokładnie są probiotyki i jakie mają znaczenie dla naszego organizmu? Wyjaśniamy.

Probiotyki – co to takiego?

Probiotyki to nic innego jak różnego rodzaju preparaty i suplementy diety, czy też produkty spożywcze, które zawierają pojedyncze lub mieszane hodowle drobnoustrojów. Jeśli zostaną one podane w odpowiedniej ilości, mogą mieć bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Warto także pamiętać, że probiotykami nazywamy jedynie te hodowle drobnoustrojów, które pozytywnie przeszły testy kliniczne, a także zostały przebadane pod kątem wytwarzania niebezpiecznych dla organizmu metabolitów. Do produkcji probiotyków najczęściej wykorzystuje się bakterie i drożdże, między innymi: Lactobacillus, Bifidobacterium, Saccharomyces cerevisiaeEscherichia i Bacillus.

Wpływ probiotyków na organizm człowieka

Probiotyki mają wiele korzyści dla organizmu. Dlaczego więc należy je stosować? Przede wszystkim pomagają one w poprawie trawienia i świetnie wpływają na cały układ trawienny. Zwiększają również wchłanialność witamin i minerałów, dzięki czemu możemy cieszyć się większą witalnością i energią. Ponadto, wpływają na układ mikrobiologiczny i zwiększają odporność na zakażenia, a w razie antybiotykoterapii, świetnie wspomagają naturalną florę bakteryjną. Dodatkowo, niektóre szczepy działają przeciwalergicznie i przeciwnowotworowo, obniżają poziom cholesterolu, łagodzą objawy nietolerancji laktozy, a także wspierają układ oddechowy u dzieci. Probiotyki, takie jak Esencja Probiotyczna Primabiotic znajdziesz na stronie internetowej Primabiotic.  
Ogromną korzyścią ze stosowania probiotyków jest także ich zdolność do odgrzybiania organizmu. Czym objawia się zagrzybienie i jak odgrzybić organizm? Kandydoza to choroba, która wywołuje grzybicę skóry, błon śluzowych przewodu pokarmowego, narządów wewnętrznych, węzłów chłonnych, pochwy oraz ośrodkowego układu nerwowego. Dolegliwości te, jeśli nie są odpowiednio i szybko leczone, mogą doprowadzić do wielu powikłań. Dlatego też należy odgrzybić organizm. Aby zrobić to prawidłowo, należy przede wszystkim zadbać o układ immunologiczny  poprzez zmianę diety oraz dobór właściwej suplementacji, a tym probiotyków.

Zdj. główne: Daily Nouri/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 elementów garderoby, w które warto zainwestować
6 elementów garderoby, w które warto zainwestować
Zastanawiasz się, na co warto wydać więcej pieniędzy? Podajemy listę ubrań oraz dodatków, które są ponadczasowe i z którymi stworzysz wiele stylizacji na różne okazje.
Orska: wyjątkowa biżuteria dla kobiet poszukujących piękna od polskiej projektantki
Orska: wyjątkowa biżuteria dla kobiet poszukujących piękna od polskiej projektantki
Poznaj wyjątkową biżuterię polskiej projektantki. Orska to marka dla kobiet ceniących sobie oryginalne wzornictwo i najwyższą jakość.
Profesjonalne środki czystości: Twoje kluczowe narzędzia do utrzymania czystości i higieny
Profesjonalne środki czystości: Twoje kluczowe narzędzia do utrzymania czystości i higieny
Profesjonalne środki czystości to kluczowe narzędzia do utrzymania czystości i higieny w różnych obszarach życia.
Ostatnie wpisy