Depilacja laserowa – nowoczesny zabieg usuwania owłosienia ze skóry
Uroda

Depilacja laserowa – nowoczesny zabieg usuwania owłosienia ze skóry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Można powiedzieć, że depilacja laserowa jest najnowocześniejszym sposobem na długowieczne uzyskanie idealnie gładkiej skóry na miejscach, w których wcześniej odrastały włosy. Tak się składa, że depilacja laserowa już za odbyciem kilku zabiegów zapewnia perfekcyjną gładkość skóry poprzez zahamowanie produkcji nowych włosów. Odbywa się ono poprzez działanie lasera uszkadzającego cebulki włosowe odpowiedzialne za ciągłe produkowanie nowych włosów. Brzmi to dość inwazyjnie jednak w rzeczywistości nie jest! Warto jedynie pamiętać o kilku ważnych sprawach…

Depilacja laserowa – o czym należy pamiętać?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, w trakcie trwania którego dochodzi do uszkodzenia cebulek włosowych. Dzieje się to pod wpływem podwyższonej temperatury, która potrafi podrażnić powierzchnię skóry wprowadzając kilkugodzinny dyskomfort w postaci zaczerwienienia. Aby zachować 100% bezpieczeństwo zabiegu warto przestrzegać kilku zasad…

Przede wszystkim posiadając którąkolwiek z chorób skóry nie powinno przystępować się do zabiegu. Dodatkowo osoby posiadające cukrzycę czy będące w ciąży również są eliminowane z zabiegu ze względów bezpieczeństwa. Po dopuszczeniu do zabiegu i wykluczeniu wszystkich chorób warto również pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem słonecznym, które samo w sobie wywołuje podrażnienia. Dlatego mówi się, że osoby odbywające zabieg depilacji laserowej powinny używać kremów z najwyższym możliwym filtrem nawet podczas spacerów do sklepu czy podróży do pracy w słoneczne dni. Również zakazuje się korzystania z solarium, saun, basenów a także kosmetyków drażniących skórę. Osoby, które uwielbiają korzystanie z powyższych aktywności będą mogły swobodnie do nich wrócić po zakończeniu zabiegu. 

Podsumowanie

Depilacja laserowa pomogła już nie jednej osobie w poprawieniu pewności siebie czy uzyskaniu większej ilości wolnego czasu. Wystarczy jedynie uważać na kilka rzeczy aby w pełni cieszyć się z uzyskanych efektów.

Fot.: Klara Kulikova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj limitowaną kolekcję nowej marki answear.LAB inspirowaną serialem CANAL+
Poznaj limitowaną kolekcję nowej marki answear.LAB inspirowaną serialem CANAL+
Klimat lat 30. i serial telewizji Canal + stały się inspiracją do powstania wyjątkowej kolekcji ubrań marki answear.com.
Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich?
Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich?
Poznaj najważniejsze aspekty wyboru ubezpieczenia dla siebie lub bliskich. Artykuł zawiera wskazówki i porady jak znaleźć najlepszą polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.
Zapisz się na warsztaty tkackie online organizowane przez Barbican Centre w Londynie!
Zapisz się na warsztaty tkackie online organizowane przez Barbican Centre w Londynie!
Barbican Centere w Londynie organizuje warsztaty online ze współczesnego tkactwa.
Ostatnie wpisy