Depilacja laserowa – nowoczesny zabieg usuwania owłosienia ze skóry
Uroda

Depilacja laserowa – nowoczesny zabieg usuwania owłosienia ze skóry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Można powiedzieć, że depilacja laserowa jest najnowocześniejszym sposobem na długowieczne uzyskanie idealnie gładkiej skóry na miejscach, w których wcześniej odrastały włosy. Tak się składa, że depilacja laserowa już za odbyciem kilku zabiegów zapewnia perfekcyjną gładkość skóry poprzez zahamowanie produkcji nowych włosów. Odbywa się ono poprzez działanie lasera uszkadzającego cebulki włosowe odpowiedzialne za ciągłe produkowanie nowych włosów. Brzmi to dość inwazyjnie jednak w rzeczywistości nie jest! Warto jedynie pamiętać o kilku ważnych sprawach…

Depilacja laserowa – o czym należy pamiętać?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, w trakcie trwania którego dochodzi do uszkodzenia cebulek włosowych. Dzieje się to pod wpływem podwyższonej temperatury, która potrafi podrażnić powierzchnię skóry wprowadzając kilkugodzinny dyskomfort w postaci zaczerwienienia. Aby zachować 100% bezpieczeństwo zabiegu warto przestrzegać kilku zasad…

Przede wszystkim posiadając którąkolwiek z chorób skóry nie powinno przystępować się do zabiegu. Dodatkowo osoby posiadające cukrzycę czy będące w ciąży również są eliminowane z zabiegu ze względów bezpieczeństwa. Po dopuszczeniu do zabiegu i wykluczeniu wszystkich chorób warto również pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem słonecznym, które samo w sobie wywołuje podrażnienia. Dlatego mówi się, że osoby odbywające zabieg depilacji laserowej powinny używać kremów z najwyższym możliwym filtrem nawet podczas spacerów do sklepu czy podróży do pracy w słoneczne dni. Również zakazuje się korzystania z solarium, saun, basenów a także kosmetyków drażniących skórę. Osoby, które uwielbiają korzystanie z powyższych aktywności będą mogły swobodnie do nich wrócić po zakończeniu zabiegu. 

Podsumowanie

Depilacja laserowa pomogła już nie jednej osobie w poprawieniu pewności siebie czy uzyskaniu większej ilości wolnego czasu. Wystarczy jedynie uważać na kilka rzeczy aby w pełni cieszyć się z uzyskanych efektów.

Fot.: Klara Kulikova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drugi sezon „Emily w Paryżu” – jak się zapowiada?
Drugi sezon „Emily w Paryżu” – jak się zapowiada?
Niedawno Netflix ogłosił, że serial Emily w Paryżu będzie kontynuowany, co oznacza, że znów przeżyjemy niezwykłe przygody z jego główną bohaterką. Co przyniesie kolejny sezon kultowego serialu? Czym zaskoczy postać Emily miliony widzów na świecie? Tego niebawem się dowiemy.
Jak wybrać odpowiednie zajęcia sportowe dla swojego dziecka, w zależności od jego zainteresowań?
Jak wybrać odpowiednie zajęcia sportowe dla swojego dziecka, w zależności od jego zainteresowań?
Dowiedz się, jak wyselekcjonować optymalne zajęcia sportowe dopasowane do predyspozycji i zainteresowań Twojego dziecka. Z naszym poradnikiem wybór stanie się prostszy.
Czym charakteryzuje się piżama ciążowa i jak wybrać najlepszą?
Czym charakteryzuje się piżama ciążowa i jak wybrać najlepszą?
Ciąża jest dla każdej kobiety wyjątkowym czasem. Kiedy brzuszek rośnie, gdy pod sercem rozwija się dziecko, często poza zdrowiem oraz wygodą nic nie ma znaczenia. Nic więc dziwnego, że kobiety w ciąży stawiają na ubranie wygodne, komfortowe, z przyjaznego materiału, które oddychają, nie uciskają z żadnej strony, a przy okazji zakrywają cały ciążowy brzuszek.
Ostatnie wpisy