Co powinno znaleźć się w piórniku ucznia?
Inspiracje

Co powinno znaleźć się w piórniku ucznia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piórnik ucznia wchodzi w skład najważniejszych elementów szkolnej wyprawki, zarówno ucznia zerówki, jak i maturzysty. Czym powinien charakteryzować się dobry piórnik oraz jak go wyposażyć, aby służył dziecku przez cały rok?

Dlaczego piórnik jest podstawowym wyposażeniem ucznia?

Jeśli nasze dziecko dopiero zaczyna naukę w szkole, piórnik stanie się jego podstawowym akcesorium. W piórniku mieszczą się bowiem artykuły piśmiennicze, a bez nich – w klasach nastawionych przede wszystkim na naukę pisania oraz zajęcia plastyczne – może być ciężko. Na późniejszych etapach edukacji i kształcenia wystarczy pożyczyć długopis od kolegi, tutaj niestety musimy pilnować wyposażenia dziecka, szczególnie naładowanego pióra, zaostrzonego ołówka, obecności gumki do mazania i temperówki. Nauka matematyki nie może się zaś obejść bez przyrządów geometrycznych. Wielu rodziców jest skłonnych kupić dziecku dwa typy piórników, jeden przeznaczony na artykuły piśmiennicze, drugi na kredki i pisaki. Niestety to rozwiązanie może niesie ze sobą dodatkowe obciążenia pleców dziecka. Jeśli koniecznie chcemy, aby dziecko miało dwa piórniki, niech ten z artykułami plastycznymi nosi w dniu, w których ma plastykę lub przewidziano zajęcia artystyczne.

Rodzaje piórników

Wyróżniamy kilka rodzajów piórników. Ogromną popularnością cieszą się tuby i saszetki. Do ich zalet należy szybkość opakowania, ponieważ wszystkie przybory pakujemy do jednej komory. Tu niestety wysuwa się na pierwszy plan zasadnicza wada tego typu piórników – o ile bowiem łatwo się spakowaliśmy, tak odnalezienie poszczególnych przedmiotów może być problematyczne. Tego typu piórniki są dobre na kredki i pisaki, niestety pióro, linijka czy gumka do mazania mogą się w nich zgubić, a ołówek złamać. Z tego powodu tuby i saszetki dobre są dla uczniów starszych klas, których wyposażenie ogranicza się już do długopisów i ołówków oraz kolorowych markerów do podkreślania najważniejszych zdań w zeszycie. Niemniej piórniki dla dzieci starszych klas oraz młodzieży nieco różnią się designem i wykonaniem, oraz wykorzystaniem popularnych motywów z filmów i gier. Tym samym można jednak pochwalić piórniki składane, dostosowane do potrzeb dzieci nauczania początkowego. Ich zaletą jest pomoc dziecku w nauce segregowania swoich rzeczy i porządkowania ich. Każdy element piórnika ma swoje miejsce; poszczególne akcesoria są od siebie odseparowane, toteż nie niszczą się i nie brudzą.

W co wyposażyć piórnik?

Często producenci wychodzą rodzicom naprzeciw i proponują piórniki wyposażone we wszystko, co potrzebuje uczeń nauczania początkowego, począwszy od pióra, skończywszy na kredkach, nożyczkach i przyrządach geometrycznych. Jeśli sami kompletujemy zestaw, niewątpliwie przyda się pióro i naboje do pióra, pisaki, kredki, ołówki – miękki i twardy, korektor w sztyfcie, klej, nożyczki, na późniejszym etapie edukacji taśma przezroczysta, korektor w płynie, cyrkiel. Warto też pamiętać, że szkoły na początku roku przekazują rodzicom szkolnych debiutantów listy z wyposażeniem, dlatego to, czego nie zdążyliśmy kupić przed pierwszym września, przy najbliższej okazji można uzupełnić.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Caroline de Maigret – styl paryskiej it-girl
Caroline de Maigret – styl paryskiej it-girl
Minimalizm, klasyka i stonowane barwy – tak można określić styl paryskiej it-girl. Poznajcie oszałamiającą Caroline de Maigret!
Czy warto mieć w swojej szafie botki na platformie?
Czy warto mieć w swojej szafie botki na platformie?
Botki na platformie mają wielu fanów, są też cenione za wygodę i uniwersalność. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto mieć je w swojej szafie, to gorąco zachęcamy do przeczytania dalszej części tekstu.
Ty też możesz być Gwiazdą! Makijaż inspirowany Festiwalem Filmowym w Gdyni
Ty też możesz być Gwiazdą! Makijaż inspirowany Festiwalem Filmowym w Gdyni
Jeśli i Ty masz ochotę zrobić sobie makijaż inspirowany imprezą filmową, sięgnij po kosmetyki Dr Irena Eris. Marka z powodzeniem dba o „hollywoodzki look” gwiazd na czerwonym dywanie, również ambasadorki marki Magdaleny Boczarskiej, laureatki nagród na gdyńskim festiwalu za pierwszoplanowe role kobiece w filmach „Piłsudski” i „Różyczka”. Które produkty zasługują na owację na stojąco?
Ostatnie wpisy