Co powinno znaleźć się w piórniku ucznia?
Inspiracje

Co powinno znaleźć się w piórniku ucznia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piórnik ucznia wchodzi w skład najważniejszych elementów szkolnej wyprawki, zarówno ucznia zerówki, jak i maturzysty. Czym powinien charakteryzować się dobry piórnik oraz jak go wyposażyć, aby służył dziecku przez cały rok?

Dlaczego piórnik jest podstawowym wyposażeniem ucznia?

Jeśli nasze dziecko dopiero zaczyna naukę w szkole, piórnik stanie się jego podstawowym akcesorium. W piórniku mieszczą się bowiem artykuły piśmiennicze, a bez nich – w klasach nastawionych przede wszystkim na naukę pisania oraz zajęcia plastyczne – może być ciężko. Na późniejszych etapach edukacji i kształcenia wystarczy pożyczyć długopis od kolegi, tutaj niestety musimy pilnować wyposażenia dziecka, szczególnie naładowanego pióra, zaostrzonego ołówka, obecności gumki do mazania i temperówki. Nauka matematyki nie może się zaś obejść bez przyrządów geometrycznych. Wielu rodziców jest skłonnych kupić dziecku dwa typy piórników, jeden przeznaczony na artykuły piśmiennicze, drugi na kredki i pisaki. Niestety to rozwiązanie może niesie ze sobą dodatkowe obciążenia pleców dziecka. Jeśli koniecznie chcemy, aby dziecko miało dwa piórniki, niech ten z artykułami plastycznymi nosi w dniu, w których ma plastykę lub przewidziano zajęcia artystyczne.

Rodzaje piórników

Wyróżniamy kilka rodzajów piórników. Ogromną popularnością cieszą się tuby i saszetki. Do ich zalet należy szybkość opakowania, ponieważ wszystkie przybory pakujemy do jednej komory. Tu niestety wysuwa się na pierwszy plan zasadnicza wada tego typu piórników – o ile bowiem łatwo się spakowaliśmy, tak odnalezienie poszczególnych przedmiotów może być problematyczne. Tego typu piórniki są dobre na kredki i pisaki, niestety pióro, linijka czy gumka do mazania mogą się w nich zgubić, a ołówek złamać. Z tego powodu tuby i saszetki dobre są dla uczniów starszych klas, których wyposażenie ogranicza się już do długopisów i ołówków oraz kolorowych markerów do podkreślania najważniejszych zdań w zeszycie. Niemniej piórniki dla dzieci starszych klas oraz młodzieży nieco różnią się designem i wykonaniem, oraz wykorzystaniem popularnych motywów z filmów i gier. Tym samym można jednak pochwalić piórniki składane, dostosowane do potrzeb dzieci nauczania początkowego. Ich zaletą jest pomoc dziecku w nauce segregowania swoich rzeczy i porządkowania ich. Każdy element piórnika ma swoje miejsce; poszczególne akcesoria są od siebie odseparowane, toteż nie niszczą się i nie brudzą.

W co wyposażyć piórnik?

Często producenci wychodzą rodzicom naprzeciw i proponują piórniki wyposażone we wszystko, co potrzebuje uczeń nauczania początkowego, począwszy od pióra, skończywszy na kredkach, nożyczkach i przyrządach geometrycznych. Jeśli sami kompletujemy zestaw, niewątpliwie przyda się pióro i naboje do pióra, pisaki, kredki, ołówki – miękki i twardy, korektor w sztyfcie, klej, nożyczki, na późniejszym etapie edukacji taśma przezroczysta, korektor w płynie, cyrkiel. Warto też pamiętać, że szkoły na początku roku przekazują rodzicom szkolnych debiutantów listy z wyposażeniem, dlatego to, czego nie zdążyliśmy kupić przed pierwszym września, przy najbliższej okazji można uzupełnić.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest ważne w wyborze pióra wiecznego?
Co jest ważne w wyborze pióra wiecznego?
Zrozumienie kluczowych cech pióra wiecznego i czynniki, które warto rozważyć podczas wyboru, może zwiększyć satysfakcję z użytkowania. Odkryj, jak wybierać pióro, analizując jego charakter, materiał i typ.
Wybór salonu fryzjerskiego w Lublinie – to trzeba wiedzieć!
Wybór salonu fryzjerskiego w Lublinie – to trzeba wiedzieć!
Popularność usług fryzjerskich jest w naszym kraju naprawdę spora.
Jak zadbać o skórę jesienią? Poznaj skuteczne triki!
Jak zadbać o skórę jesienią? Poznaj skuteczne triki!
Dobrze nawodniona i gładka w dotyku skóra to marzenie niejednej z nas. Poznaj 5 skutecznych trików pielęgnacyjnych i zadbaj o swoją skórę już dziś!
Ostatnie wpisy