Homologacja i-Size w fotelikach Babysafe – co oznacza?
Inne

Homologacja i-Size w fotelikach Babysafe – co oznacza?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aby chronić najmłodszych przed przykrymi następstwami wypadków, w sprzedaży pojawiły się foteliki Babysafe spełniające normę i-Size. Co warto o niej wiedzieć? Czego dotyczy? 

Co musi posiadać fotelik, aby otrzymać homologację i-Size?

Aby zapewnić maluszkowi najwyższy poziom bezpieczeństwa, warto sięgnąć po modele z bazą Isofix, które dodatkowo wyróżniają się homologacją zgodną ze standardem i-Size. Czym charakteryzuje się to określenie? Najprościej mówiąc, bardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa. A te doskonale spełnia fotelik Babysafe z kolekcji York. Montowany przy pomocy wspomnianej wcześniej bazy Isofix zapewnia większą stabilność, a co za tym idzie – ochronę w sytuacji kolizji czy zderzenia. Sam montaż jest nieskomplikowany i trudno w nim o popełnienie jakiegokolwiek błędu, co także stanowi o dodatkowym atucie. Fotelik Babysafe York i-Size umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, co również jest jednym z nadrzędnych kryteriów warunkujących o możliwości otrzymania homologacji i-Size. Takie mocowanie nosidełka gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa i zapewnia lepszą ochronę głowy, kręgosłupa oraz kręgów szyjnych w przypadku gwałtownych szarpnięć czy uderzeń. Dodatkowo, nosidełko z homologacją i-Size ma zamontowane wkładki absorbujące energię uderzenia, a jego konstrukcja uwzględnia obecność specjalnych wzmocnień na skrzydle zagłówka.

Co więcej, fotelik Babysafe przeszedł wiele rygorystycznych testów zderzeniowych i może poszczycić się otrzymaniem wysokich not, które jednoznacznie określają, że zapewnia najlepszą ochronę przewożonemu w nim dziecku. Warto bowiem zauważyć, że zanim fotelik uzyska homologację i-Size, musi przejść wiele restrykcyjnych testów w warunkach laboratoryjnych. W ich trakcie specjaliści obserwują i oceniają zachowania manekinów, do których dochodzi na skutek dachowań czy uderzeń bocznych, aby na ich podstawie projektować modele, które zagwarantują jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. 

Dlaczego warto kupić fotelik z homologacją i-Size?

Czy kupno fotelika Babysafe z i-Size jest inwestycją godną rozważenia? Oczywiście, że tak! W tym przypadku nie ma się nad czym zastanawiać. W końcu na bezpieczeństwie najmłodszych pasażerów nie można oszczędzać. Mając zatem do wyboru tańsze nosidełko spełniające standardowe normy, a droższe z i-Size, wybór powinien paść na model o bardziej wymagających kryteriach. Wówczas będzie można mieć pewność, że malec ma zapewnioną najlepszą ochronę, zarówno na długich, jak i krótkich dystansach. Norma i-Size, jaką posiadają foteliki Babysafe to nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również komfort podróżowania. Mowa chociażby o systemie wentylacji, jaką posiada skorupa nosidełka czy obecność specjalnej poduszki adaptacyjnej, która dopasowuje się do główki dziecka. 

Fot.: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kreacje ze spódnicą – sprawdź kilka propozycji
Kreacje ze spódnicą – sprawdź kilka propozycji
Spódnice to bardzo kobiecy i elegancki sposób na letnią stylizację. Poznaj kilka naszych pomysłów na kreację ze spódnicą.
Płyn micelarny: poznaj zestawienie najlepszych i do różnych typów skóry!
Płyn micelarny: poznaj zestawienie najlepszych i do różnych typów skóry!
Płyn micelarny, który doskonale oczyści, a jednocześnie nie podrażni? Produkt, który zadba o twoją cerę i pozostawi ją gładką i nawilżona?
Street style w stylu paryżanek – sprawdź, co rządzi w stolicy mody
Street style w stylu paryżanek – sprawdź, co rządzi w stolicy mody
Za nami paryskie pokazy mody. Oczy wszystkich były zwrócone nie tylko na chodzące po wybiegach modelki. Również stylizacje uczestniczek wydarzenia były godne uwagi. Przekonaj się, czy któryś z tych trendów sprawdzi się także u Ciebie!
Ostatnie wpisy