Homologacja i-Size w fotelikach Babysafe – co oznacza?
Inne

Homologacja i-Size w fotelikach Babysafe – co oznacza?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aby chronić najmłodszych przed przykrymi następstwami wypadków, w sprzedaży pojawiły się foteliki Babysafe spełniające normę i-Size. Co warto o niej wiedzieć? Czego dotyczy? 

Co musi posiadać fotelik, aby otrzymać homologację i-Size?

Aby zapewnić maluszkowi najwyższy poziom bezpieczeństwa, warto sięgnąć po modele z bazą Isofix, które dodatkowo wyróżniają się homologacją zgodną ze standardem i-Size. Czym charakteryzuje się to określenie? Najprościej mówiąc, bardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa. A te doskonale spełnia fotelik Babysafe z kolekcji York. Montowany przy pomocy wspomnianej wcześniej bazy Isofix zapewnia większą stabilność, a co za tym idzie – ochronę w sytuacji kolizji czy zderzenia. Sam montaż jest nieskomplikowany i trudno w nim o popełnienie jakiegokolwiek błędu, co także stanowi o dodatkowym atucie. Fotelik Babysafe York i-Size umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, co również jest jednym z nadrzędnych kryteriów warunkujących o możliwości otrzymania homologacji i-Size. Takie mocowanie nosidełka gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa i zapewnia lepszą ochronę głowy, kręgosłupa oraz kręgów szyjnych w przypadku gwałtownych szarpnięć czy uderzeń. Dodatkowo, nosidełko z homologacją i-Size ma zamontowane wkładki absorbujące energię uderzenia, a jego konstrukcja uwzględnia obecność specjalnych wzmocnień na skrzydle zagłówka.

Co więcej, fotelik Babysafe przeszedł wiele rygorystycznych testów zderzeniowych i może poszczycić się otrzymaniem wysokich not, które jednoznacznie określają, że zapewnia najlepszą ochronę przewożonemu w nim dziecku. Warto bowiem zauważyć, że zanim fotelik uzyska homologację i-Size, musi przejść wiele restrykcyjnych testów w warunkach laboratoryjnych. W ich trakcie specjaliści obserwują i oceniają zachowania manekinów, do których dochodzi na skutek dachowań czy uderzeń bocznych, aby na ich podstawie projektować modele, które zagwarantują jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. 

Dlaczego warto kupić fotelik z homologacją i-Size?

Czy kupno fotelika Babysafe z i-Size jest inwestycją godną rozważenia? Oczywiście, że tak! W tym przypadku nie ma się nad czym zastanawiać. W końcu na bezpieczeństwie najmłodszych pasażerów nie można oszczędzać. Mając zatem do wyboru tańsze nosidełko spełniające standardowe normy, a droższe z i-Size, wybór powinien paść na model o bardziej wymagających kryteriach. Wówczas będzie można mieć pewność, że malec ma zapewnioną najlepszą ochronę, zarówno na długich, jak i krótkich dystansach. Norma i-Size, jaką posiadają foteliki Babysafe to nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również komfort podróżowania. Mowa chociażby o systemie wentylacji, jaką posiada skorupa nosidełka czy obecność specjalnej poduszki adaptacyjnej, która dopasowuje się do główki dziecka. 

Fot.: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kate Moss – skandalistka, która podbiła świat mody
Kate Moss – skandalistka, która podbiła świat mody
Kate Moss od lat urzeka swoimi stylem, który wyznacza nowe trendy w modzie. Dowiedz się, na czym polega jej fenomen i poznaj 5 zasad, które stosuje w swoich stylizacjach!
Triki na brak podrażnień po goleniu sprawdzają się tylko Tobie? Podaruj mu pędzel do golenia!
Triki na brak podrażnień po goleniu sprawdzają się tylko Tobie? Podaruj mu pędzel do golenia!
Wbrew pozorom golenie męskiego zarostu nie jest czynnością prostą i rutynową. Skóra twarzy, także u mężczyzn, jest wyjątkowo delikatna i […]
Street style w stylu paryżanek – sprawdź, co rządzi w stolicy mody
Street style w stylu paryżanek – sprawdź, co rządzi w stolicy mody
Za nami paryskie pokazy mody. Oczy wszystkich były zwrócone nie tylko na chodzące po wybiegach modelki. Również stylizacje uczestniczek wydarzenia były godne uwagi. Przekonaj się, czy któryś z tych trendów sprawdzi się także u Ciebie!
Ostatnie wpisy