Jakich błędów unikać przy koloryzacji włosów?
Uroda

Jakich błędów unikać przy koloryzacji włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozważasz zmianę koloru włosów? Zobacz, co musisz wiedzieć, by włosy stały się Twoją najpiękniejszą ozdobą.

Nie rozpoczynaj rozjaśniania bez przygotowania

Jeśli jesteś właścicielką ciemnych włosów, a marzysz o nietypowym kolorze lub blondzie, musisz liczyć się z rozjaśnianiem. Zanim jednak dojdzie do tego zabiegu, przygotuj swoje włosy! Rozjaśnianie może mocno je osłabić, ponieważ polega na zniszczeniu ich struktury i pozbyciu się koloru – dla osłabionych, łamiących się lub suchych włosów ten proces będzie zbyt brutalny i ma szanse skończyć się tragicznie. Dlatego, zanim zaczniesz rozjaśnianie, odpowiednio odżyw swoje włosy – zacznij je olejować, stosować maski i odżywki zgodne z zasadami równowagi PEH.

Nie rozjaśniaj włosów świeżo po myciu

Pamiętaj, że zanim rozjaśnisz włosy, musisz odczekać minimum dobę od ostatniego mycia. To ważne, ponieważ dzięki temu włosy zachowają swoją naturalnę wartwę ochronną i zmniejszysz szansę na ich zniszczenie. Z tego samego powodu nie powinnaś trzymać na włosach rozjaśniacza zawierającego 3-6% oksydantów dłużej niż 45 minut, a przy pierwszym podejściu do samodzielnego rozjaśniania możesz zdecydować się nawet na 30 minut. Do zmycia rozjaśniacza użyj szamponu o niskim pH zalecanego przez producenta produktu, którego używasz.

Kupuj jakościowe produkty

Wybierając rozjaśniacz albo farbę, zwracaj uwagę na skład i firmę. Unikaj tanich, drogeryjnych produktów o niepewnych właściwościach – zdecyduj się raczej na takie, które pochodzą z fryzjerskich hurtowni. Jeśli nie jesteś pewna, czy potrafisz prawidłowo aplikować rozjaśniacz lub farbę – rozwiązaniem będzie dla Ciebie koloryzacja włosów w profesjonalnym salonie. Polecamy taki wybór również przy drastycznej zmianie koloru o przynajmniej kilka tonów, ponieważ używanie rozjaśniaczy z zawartością oksydantów przekraczającą 9–12% powinno zawsze odbywać się pod nadzorem fryzjera.

Zadbaj o włosy po koloryzacji

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów już po zabiegu koloryzacji. Zadbaj również o odżywki i maski, które pomogą Ci wzmocnić włosy, ale nie przesadzaj z ilością produktów, bo możesz spowodować niepotrzebne obciążenie. Pamiętaj też o odpowiedniej technice rozczesywania – zaczynaj od końcówek, stopniowo przechodząc do nasady włosów, dzięki czemu nie będziesz szarpać i wyrywać włosów. A jeśli efekt Cię nie zadowolił – do ponownej zmiany koloru podchodź ostrożnie, pamiętając o wzmacnianiu włosów i kilkudniowych przerwach między zabiegami.

Zdj. główne: kyle smith/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stylizacje w klimacie letniego pikniku. Zobacz nasze propozycje
Stylizacje w klimacie letniego pikniku. Zobacz nasze propozycje
Jak ubrać się na piknik lub wakacyjne przyjęcie w ogrodzie? Zobacz kilka inspiracji, dzięki którym z łatwością stworzysz rewelacyjną, letnią stylizację.
Królikarnia: oprowadzanie po wystawie „Urszula Broll. Atman znaczy oddech”
Królikarnia: oprowadzanie po wystawie „Urszula Broll. Atman znaczy oddech”
Oprowadzane kuratorskie po retrospektywnej wystawie malarstwa Urszuli Broll, w warszawskiej Królikarni.
Jak zadbać o włosy po zimie?
Jak zadbać o włosy po zimie?
Zima może być bardzo trudna dla naszych włosów, ponieważ niska temperatura i suche powietrze w pomieszczeniach mogą powodować szereg problemów, takich jak wypadanie włosów, łamliwość, przesuszenie i łupież. Ważne jest zatem, aby zadbać o swoje włosy po zimie i przywrócić im zdrowy wygląd.
Ostatnie wpisy