Jakich błędów unikać przy koloryzacji włosów?
Uroda

Jakich błędów unikać przy koloryzacji włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozważasz zmianę koloru włosów? Zobacz, co musisz wiedzieć, by włosy stały się Twoją najpiękniejszą ozdobą.

Nie rozpoczynaj rozjaśniania bez przygotowania

Jeśli jesteś właścicielką ciemnych włosów, a marzysz o nietypowym kolorze lub blondzie, musisz liczyć się z rozjaśnianiem. Zanim jednak dojdzie do tego zabiegu, przygotuj swoje włosy! Rozjaśnianie może mocno je osłabić, ponieważ polega na zniszczeniu ich struktury i pozbyciu się koloru – dla osłabionych, łamiących się lub suchych włosów ten proces będzie zbyt brutalny i ma szanse skończyć się tragicznie. Dlatego, zanim zaczniesz rozjaśnianie, odpowiednio odżyw swoje włosy – zacznij je olejować, stosować maski i odżywki zgodne z zasadami równowagi PEH.

Nie rozjaśniaj włosów świeżo po myciu

Pamiętaj, że zanim rozjaśnisz włosy, musisz odczekać minimum dobę od ostatniego mycia. To ważne, ponieważ dzięki temu włosy zachowają swoją naturalnę wartwę ochronną i zmniejszysz szansę na ich zniszczenie. Z tego samego powodu nie powinnaś trzymać na włosach rozjaśniacza zawierającego 3-6% oksydantów dłużej niż 45 minut, a przy pierwszym podejściu do samodzielnego rozjaśniania możesz zdecydować się nawet na 30 minut. Do zmycia rozjaśniacza użyj szamponu o niskim pH zalecanego przez producenta produktu, którego używasz.

Kupuj jakościowe produkty

Wybierając rozjaśniacz albo farbę, zwracaj uwagę na skład i firmę. Unikaj tanich, drogeryjnych produktów o niepewnych właściwościach – zdecyduj się raczej na takie, które pochodzą z fryzjerskich hurtowni. Jeśli nie jesteś pewna, czy potrafisz prawidłowo aplikować rozjaśniacz lub farbę – rozwiązaniem będzie dla Ciebie koloryzacja włosów w profesjonalnym salonie. Polecamy taki wybór również przy drastycznej zmianie koloru o przynajmniej kilka tonów, ponieważ używanie rozjaśniaczy z zawartością oksydantów przekraczającą 9–12% powinno zawsze odbywać się pod nadzorem fryzjera.

Zadbaj o włosy po koloryzacji

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów już po zabiegu koloryzacji. Zadbaj również o odżywki i maski, które pomogą Ci wzmocnić włosy, ale nie przesadzaj z ilością produktów, bo możesz spowodować niepotrzebne obciążenie. Pamiętaj też o odpowiedniej technice rozczesywania – zaczynaj od końcówek, stopniowo przechodząc do nasady włosów, dzięki czemu nie będziesz szarpać i wyrywać włosów. A jeśli efekt Cię nie zadowolił – do ponownej zmiany koloru podchodź ostrożnie, pamiętając o wzmacnianiu włosów i kilkudniowych przerwach między zabiegami.

Zdj. główne: kyle smith/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na te wystawy czekamy w 2021! Zobacz najciekawsze wydarzenia w świecie sztuki
Na te wystawy czekamy w 2021! Zobacz najciekawsze wydarzenia w świecie sztuki
W 2021 czeka na nas wiele ciekawych wystaw. Świat sztuki otwiera się także na nowe technologie i wiele z nich będzie można zobaczyć online!
Torebki – najlepsze przyjaciółki każdej kobiety
Torebki – najlepsze przyjaciółki każdej kobiety
Jakie modele powinna mieć w swojej szafie każda z pań?
Poradnik: Jak wybrać idealny spłaszczacz klatki piersiowej dla siebie
Poradnik: Jak wybrać idealny spłaszczacz klatki piersiowej dla siebie
Znajdź idealny spłaszczacz klatki piersiowej odpowiedni dla siebie. Artykuł podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie są dostępne opcje na rynku.
Ostatnie wpisy