Birkin Bag – najsłynniejsza torebka świata
Pojęcia

Birkin Bag – najsłynniejsza torebka świata

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które uwielbiają modę, wiedzą, że istnieje zbiór popularnych torebek od znanych domów mody, które nazywane są it-bags. Są to najbardziej pożądane modele, których cena często jest wręcz astronomiczna. W czołówce rankingu na najsłynniejszą torebkę bez wątpienia znajduje się Birkin Bag od marki Hermès. 

Posiadanie tego typu torebki jest synonimem wysokiego statusu społecznego, gdyż nie ma możliwości kupienia jej po prostu w butiku. Nie dość, że cena birkinów rozpoczyna się w okolicach 9 tysięcy dolarów, to dodatkowo, aby ją dostać, trzeba się zapisać na specjalną listę oczekujących. Zanim transakcja dojdzie do skutku, może minąć nawet 5 lat! 

Birkin Bag należy niewątpliwie do najdroższych torebek świata, a ich cena po zakupie potrafi wciąż rosnąć. Torebka ma spełniać wszystkie oczekiwania, jakie kobiety mają wobec idealnej damskiej torebki, która będzie jednocześnie stylowa i bardzo pakowna. Jednak posiadanie własnego birkina to coś więcej niż modny dodatek do stylizacji – to określenie pozycji i wyraz ogromnego luksusu. Dlatego też ten model jest uwielbiany przez gwiazdy i celebrytki znane z pierwszych stron gazet. To właśnie osoby cieszące się ogromną sławą i posiadające duży majątek mogą sobie pozwolić na ekskluzywną torebkę, jaką jest Birkin Bag. Swoje egzemplarze mają Kim Kardashian, Kylie Jenner, Victoria Beckham, Anna Lewandowska czy Melania Trump. 

Historia Birkin Bag

Historia powstania najsłynniejszej torebki świata jest dość zabawna. Model został nazwany od nazwiska piosenkarki Jane Birkin, która w podróży samolotem w 1981 roku spotkała na pokładzie dyrektora marki Hermès. Gwiazda podróżowała między Londynem a Paryżem, w czasie lotu zawartość jej torebki niefortunnie wysypała się na ziemię, wtedy między współpasażerami wywiązał się temat, jaka powinna być idealna damska torebka. Wówczas Jean-Louis Dumas zdecydował się stworzyć perfekcyjny model, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. Okazało się, że dotrzymał obietnicy i faktycznie nie bez przyczyny Birkin Bag jest uwielbiana przez tysiące kobiet na całym świecie. Znaczenie ma fakt, że każdy egzemplarz jest szyty ręcznie u wybitnych i utalentowanych kaletników. Technika wykorzystywana przy produkcji inspirowana jest tą, która służyła do robienia znakomitych siodeł do jazdy konnej. Dlatego też produkcja nie może odbywać się na masową skalę, bo uszycie każdej torebki jest bardzo czasochłonne. W ciągu tygodnia powstaje maksymalnie 5 sztuk, które trafiają do kobiet, które wcześniej złożyły zamówienie na swoją wymarzoną torebkę od Hermèsa. 

Co wpłynęło na to, że birkiny stały się hitem?

Pierwsze torebki Birkin od Hermèsa powstały w 1985 roku, ale wówczas nie budziły większego zainteresowania. Dopiero publikacja w magazynie modowym „Vogue” sprawiła, że coraz więcej kobiet chciało mieć jedną ze słynnych it-bags. Branża fashion lansowała określone modele torebek, które były synonimem dobrego gustu, ale i określonej pozycji społecznej. Niemniej jednak na ogromną popularność torebki wymyślonej przez Jeana-Louisa Dumasa wpłynął fakt, że stała się ona bohaterką jednego z odcinków „Seksu w wielkim mieście”. I tak jak popularne torebki bagietki zostały rozpromowane przez Carrie Bradshaw, tak matką sukcesu Birkin jest Samantha Jones. Jeden epizod skupia się na wątku, w którym specjalistka od PR-u próbuje użyć swoich kontaktów, aby zakupić birkina bez konieczności czekania na niego 5 lat. Od tego momentu torebki od Hermèsa stały się światowym hitem, o którym marzyła każda kobieta uwielbiająca modę. 

Torebki Birkin z drugiej ręki

Zakup torebki Birkin staje się prawdziwą inwestycją, bo torebki z drugiej ręki, które można spotkać w sklepach vintage, są równie drogie, jak te kupione bezpośrednio od domu mody. Model Birkin to przede wszystkim synonim jakości, która nie zużywa się, mimo upływu lat. Dlatego zakup tego luksusowego dobra z drugiej ręki jest świetnym pomysłem dla kogoś, kto marzy o tym modnym i stylowym dodatku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biżuteria na imprezę – doradzamy, co wybrać
Biżuteria na imprezę – doradzamy, co wybrać
Biżuteria powinna być nieodłącznym elementem każdej imprezowej stylizacji. To w końcu ona dodaje pazura i błysku każdemu outfitowi. Dowiedz się więc, jak dobrać biżuterię na imprezę, aby zawsze wyglądać świetnie.
Jesień z biurze – na jakie stylizacje stawiać w tym sezonie?
Jesień z biurze – na jakie stylizacje stawiać w tym sezonie?
Pracujesz w biurze i nie wiesz, na jakie stylizacje postawić tej jesieni? Przeczytaj ten artykuł!
Jak dopasować krój sukienki wieczorowej do sylwetki?
Jak dopasować krój sukienki wieczorowej do sylwetki?
Każda z nas chce wyglądać wyjątkowo. Chcesz wiedzieć, jaki krój sukienki będzie pasował do Twojej sylwetki? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy