Książki o stylu, które pomogą Ci zrozumieć modę
Inspiracje

Książki o stylu, które pomogą Ci zrozumieć modę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Moda niejedno ma imię, a już na pewno ma wiele twarzy. Niektóre tendencje są oczywiste, inne dość zaskakujące. W tym wszystkim jesteśmy my i nasz styl. Co to właściwie znaczy, jak go znaleźć? Na drodze do własnego stylu warto sięgnąć po wartościowe książki. Podajemy listę stylowych must-have!

„Jak czytać modę. Szybki kurs interpretacji stylów” – Fiona Ffoulkes

Bez wątpienia ta pozycja jest absolutnie obowiązkowa dla każdej osoby chcącej znaleźć swój styl, opierając się na znajomości historii mody. „Jak czytać modę. Szybki kurs interpretacji stylów” jest bazą wiedzy i praktycznym przewodnikiem po głównych stylach ostatnich dwóch stuleci. Nie pomija przy tym analizy materiałów i uwzględnia akcesoria oraz fryzury i makijaże, które składają się przecież na nasz image.

Książka pozwoli zapoznać się ze specjalistycznym słownictwem, wyjaśni pojęcia i skonfrontuje współczesne tendencje z dawnymi. Przywołano tutaj sylwetki między innymi wybitnych projektantów i wizjonerów, jak Coco Chanel, Christian Dior czy Yves Saint Laurent.

„The Visual Dictionary of Fashion” – Gavin Ambrose, Paul Harris

Kolejnym must-have jest nie książka, a… słownik – i to dość obszerny. W zwięzły i prosty sposób wyjaśnia ponad 270 pojęć odnoszących się do szeroko rozumianej mody (nie tylko tradycyjnej, ale i współczesnej). Przyswojenie wiedzy zdecydowanie ułatwią ilustracje oraz praktyczne przykłady.

Czy znajomość pojęć pomoże w szukaniu swojego stylu? Pomoże przede wszystkim zrozumieć modę i ułatwi późniejsze czytanie, rozumienie i interpretowanie najróżniejszych informacji i przekazów.

„Warsztaty stylu. Autorska metoda, dzięki której w końcu odkryjesz swój styl” – Maria Młyńska

Tym razem wskazówki i rady daje autorka kultowego bloga, która w niezwykle przystępny sposób pragnie pokazać kobietom ich atuty oraz kierunek, w jakim warto podążać przy tworzeniu codziennych i wieczorowych stylizacji. Jej zdaniem każda z nas ma swój styl, musi to tylko w sobie odkryć.

Autorka – na zasadzie książkowego warsztatu – prowadzi przez różne style, nie faworyzując żadnego z nich. Pomaga zbudować bazę garderoby, wskazując różne warianty. Daje duże pole do kreatywności i indywidualnych preferencji.

„Elementarz stylu” – Katarzyna Tusk

To jeszcze jedna książka polskiej blogerki, po którą warto sięgnąć. Co w niej znajdziemy? Głównie praktyczne sposoby na to, jak uporządkować swoją szafę, w jaki sposób tworzyć stylizacje i dowolnie miksować te same elementy.

Podpowiada przy tym, jakie ubrania warto mieć w swojej garderobie. Dzięki temu pomaga odnaleźć i nakreślić własny styl, podając gotowy plan. Całości dopełniają piękne, inspirujące zdjęcia.

„Slow fashion. Modowa rewolucja” – Joanna Glogaza

Na koniec zostawiliśmy książkę blogerki, wielbicielki mody, która niegdyś wręcz tonęła w ubraniach. Dziś zdecydowanie wyznaje zasadę slow fashion. Opowiedziała swoją historię, włączając w to modowy detoks i generalne uprzątnięcie garderoby. To wszystko pozwoliło jej odkryć swój styl i ma pomóc odkryć nasz.

Nie musimy mieć klasycznego trencza, jeśli nie wpisuje się on w nasz gust i styl życia. Bez problemu możemy postawić na ramoneskę. Warto pielęgnować własny styl, a nie kupować dziesiątki byle jakich rzeczy na wyprzedażach.

Zdjęcie główne: Jess Bailey Designs/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sneakersy – od sportowej klasyki do ulicznego stylu. Poznaj historię i różnorodność fasonów!
Sneakersy – od sportowej klasyki do ulicznego stylu. Poznaj historię i różnorodność fasonów!
Sneakersy to buty, które od lat są synonimem młodzieżowego stylu i swobody. Początkowo przeznaczone tylko do uprawiania sportu, sneakersy stały się ważnym elementem mody i stylu ulicznego. W tym artykule postaramy się przybliżyć historię i różnorodność fasonów sneakersów.
Trendy w stylizacji paznokci na wiosnę 2023
Trendy w stylizacji paznokci na wiosnę 2023
Polska marka NEONAIL prezentuje co sezon nową kolekcję lakierów hybrydowych do paznokci, inspirowaną najnowszymi trendami.
Pokaz Dolce & Gabbana wiosna-lato 2021 – pochwała florenckiego renesansu
Pokaz Dolce & Gabbana wiosna-lato 2021 – pochwała florenckiego renesansu
Dolce&Gabbana stworzyli pokaz na cześć wielkich artystów z epoki florenckiego renesansu. Dowiedz się więcej!
Ostatnie wpisy