Encyklopedia mody: Lyocell
Encyklopedia modyHistoria modyPojęcia

Encyklopedia mody: Lyocell

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lyocell to materiał, który zamiennie jest nazywany tencelem. To rodzaj tkaniny, która swoją strukturą przypomina nieco jedwab. Wytwarza się go w podobny sposób, jak wiskozę, jednak z wykorzystaniem nieco innych substancji chemicznych i procedur. 

Warto wiedzieć, że lyocell ma właściwości, które upodobniają go do bawełny czy lnu. Jest to wprost idealny materiał na lato, kiedy za oknem panują upały. 

Lyocell – do czego jest wykorzystywany?

Lyocell to tkanina wynaleziona w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku, która jest odpowiedzią na zwiększoną odpowiedzialność ekologiczną i wspieranie zrównoważonej mody. Z powodzeniem może imitować popularne materiały, takie jak jedwab czy zamsz. Fakt, że łatwo poddaje się obróbce, sprawia, że można go farbować na różne kolory oraz pokrywać przykuwającym wzrok wzorami.

Jest to znakomity materiał do szycia bluzek, koszul czy letnich sukienek oraz spódnic. który doskonale nadaje się na czas upałów. To tkanina, która jest przyjemna w dotyku oraz rewelacyjnie przepuszcza powietrze. Lyocell sprawdzi się u osób, które mają bardzo wrażliwą skórę i skłonności do alergii. 

Zdj. głóne: Siora Photography/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkolenia z makijażu permanentnego – czy warto z nich skorzystać?
Szkolenia z makijażu permanentnego – czy warto z nich skorzystać?
Czym jest makijaż permanentny, jakie są jego zalety, a co może pójść nie tak? A przede wszystkim – czy warto skorzystać ze szkoleń, które przygotowują do tego niełatwego zadania? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.
Post Production Forum 2020 – w tym roku online!
Post Production Forum 2020 – w tym roku online!
Już niedługo ruszy Post Production Forum - w tym roku wydarzenie będzie organizowane online.
Co warto wiedzieć o antyperspirantach?
Co warto wiedzieć o antyperspirantach?
Sprawdźmy, czym cechują się antyperspiranty i dlaczego są tak popularne.
Ostatnie wpisy