Encyklopedia mody: Lyocell
Encyklopedia modyHistoria modyPojęcia

Encyklopedia mody: Lyocell

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lyocell to materiał, który zamiennie jest nazywany tencelem. To rodzaj tkaniny, która swoją strukturą przypomina nieco jedwab. Wytwarza się go w podobny sposób, jak wiskozę, jednak z wykorzystaniem nieco innych substancji chemicznych i procedur. 

Warto wiedzieć, że lyocell ma właściwości, które upodobniają go do bawełny czy lnu. Jest to wprost idealny materiał na lato, kiedy za oknem panują upały. 

Lyocell – do czego jest wykorzystywany?

Lyocell to tkanina wynaleziona w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku, która jest odpowiedzią na zwiększoną odpowiedzialność ekologiczną i wspieranie zrównoważonej mody. Z powodzeniem może imitować popularne materiały, takie jak jedwab czy zamsz. Fakt, że łatwo poddaje się obróbce, sprawia, że można go farbować na różne kolory oraz pokrywać przykuwającym wzrok wzorami.

Jest to znakomity materiał do szycia bluzek, koszul czy letnich sukienek oraz spódnic. który doskonale nadaje się na czas upałów. To tkanina, która jest przyjemna w dotyku oraz rewelacyjnie przepuszcza powietrze. Lyocell sprawdzi się u osób, które mają bardzo wrażliwą skórę i skłonności do alergii. 

Zdj. głóne: Siora Photography/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Preppy chic – styl amerykańskich studentów z wyższych sfer
Preppy chic – styl amerykańskich studentów z wyższych sfer
Moda inspirowana elitarnymi uczelniami wyższymi ponownie wraca do trendów. Sprawdź, jakie elementy studenckiego mundurku mogą pomóc Ci stworzyć elegancki i klasyczny outfit!
Najmodniejsze swetry na sezon jesień–zima 2022
Najmodniejsze swetry na sezon jesień–zima 2022
Jesień i zima za pasem – sprawdź, jakie będą najgorętsze trendy w nadchodzącym sezonie!
Na te wystawy czekamy w 2021! Zobacz najciekawsze wydarzenia w świecie sztuki
Na te wystawy czekamy w 2021! Zobacz najciekawsze wydarzenia w świecie sztuki
W 2021 czeka na nas wiele ciekawych wystaw. Świat sztuki otwiera się także na nowe technologie i wiele z nich będzie można zobaczyć online!
Ostatnie wpisy