Na czym polega terapia światłem
Uroda

Na czym polega terapia światłem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jednym z zabiegów nowoczesnej kosmetologii jest terapia PAN, wykorzystująca fale światła o różnej długości. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? 

Światłolecznictwo- najważniejsze informacje 

Terapia światłem LED polega na naświetlaniu konkretnej części ciała leczniczym światłem. Kurację wykonuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który wykorzystuje podczerwień, światło spolaryzowane lub nadfioletowe światło widzialne. Uzyskiwane efekty uzależnione są od długości i koloru emitowanych fal. Ekspozycja na światło naturalne lub sztuczne wywodzi się z fizykoterapii i pomaga w leczeniu chorób skóry. Światłolecznictwo należy także do zabiegów kosmetycznych, które poprawiają ukrwienie konkretnych tkanek, a tym samym działają regenerująco i odmładzająco. Terapia światłem LED w kosmetologii pomaga zmniejszyć niekorzystne działanie promieni UV, zmniejsza widoczność zmarszczek, pomaga w leczeniu trądziku, zmniejsza przebarwienia i ułatwia pozbywanie się widocznych na skórze blizn, między innymi rozstępów.  Zabiegi przeprowadzane są bezinwazyjnie, bezboleśnie i nadają się do każdego rodzaju skóry. 

Jak wygląda zabieg? 

Photo Activation Natural Productos (PAN) opiera się na aplikacji naturalnych substancji fotowrażliwych, których działanie uaktywnia się po naświetlaniu. Środki nanoszone są na konkretne części ciała, których tkanki mają zostać odbudowane lub odżywione. Cały zabieg jest bezbolesny i nie wymaga bezpośredniej inwazji w  skórę. Standardowo cały proces trwa około 60 minut, a specjaliści zajmujący się światłolecznictwem zalecają, by zabiegi powtarzać kilkakrotnie w odpowiednich odstępach czasowych. W zależności od problemów skróconych, które mają być rozwiązane, dobiera się odpowiednie preparaty światłoczułe. Po obejrzeniu skóry i dokładnej analizie naskórka to kosmetolog powinien dobrać idealną terapię. Wyróżnia się kilka podstawowych substancji aktywnych, które odpowiadają za konkretne działanie. Preparaty na bazie chlorowodorku kwasu aminolewulinowego występują w formie żeli lub masek wspomagających. Środki przygotowane z chlorofiliny, tryptofanu i ryboflawiny najczęściej obejmują 3 fazowy zestaw zabiegów. Rodzaj i czas trwania całej kuracji uzależniony jest od dolegliwości pacjenta. 

Kolorystyka światła i jej działanie 

W terapii światłem LED nie bez znaczenia pozostaje również jego kolor. Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów światła, które w połączeniu z dobrze dobranym preparatem dają różne efekty. Przykładowo światło niebieskie ma w światłolecznictwie działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki czemu poprawia stan skóry skłonnej do występowania trądziku. Światło o kolorze fioletowym poprawia pigmentację i niszczy szkodliwe bakterie. Kolor pomarańczowy odpowiada za regenerację skóry i poprawę estetyczność powstałych na ciele blizn, natomiast żółć pomaga redukować rumień i regeneruje suchą skórę. Do wyboru pozostaje również światło czerwone, którego działanie wiąże się ze wzmożoną produkcją kolagenu, a tym samym ujędrnieniem skóry. 

Fot.: Andrey Zvyagintsev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Włosy – jak z nimi dojść do ładu  i porozumienia
Włosy – jak z nimi dojść do ładu i porozumienia
Czy wiesz, że włosy znajdują się na całej powierzchni naszej skóry? Dzieje się tak jednak tylko u ssaków. Stan włosów ogólnie odzwierciedla kondycję naszego organizmu.
Licówki – sposób na zniewalający uśmiech?
Licówki – sposób na zniewalający uśmiech?
Licówki to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie zniewalającego uśmiechu.
Cristobal Balenciaga – krawiec nad krawcami
Cristobal Balenciaga – krawiec nad krawcami
Perfekcjonista, mistrz haute couture i jeden z najznamienitszych kreatorów mody wszech czasów. Poznaj historię Cristobala Balenciagi, która zainspiruje każdego.
Ostatnie wpisy