Znani i lubiani na ubraniach, czyli projektowanie odzieży licencjonowanej
ABC marketingu

Znani i lubiani na ubraniach, czyli projektowanie odzieży licencjonowanej

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Branża modowa w Polsce ma się naprawdę dobrze, a modowe brandy rozwijają się prężnie nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Ważną częścią kolekcji proponowanych przez znane brandy jest bez wątpienia odzież licencjonowana. Takie elementy pojawiają się zarówno wśród propozycji dla dzieci, jak i dorosłych. Jak przebiega proces tworzenia kolekcji licencjonowanych? Sprawdź!

Odpowiedni pomysł i inspiracja to nie wszystko

Tworzenie kolekcji odzieżowych to wieloetapowy proces, który wymaga zaangażowania naprawdę dużej liczby osób. Wszystko zaczyna się od poszukiwania inspiracji i obserwowania zmieniających się trendów. Projektując ubrania dla modnej marki z branży odzieżowej, konieczne jest nadążanie za tym, co aktualnie w modzie piszczy i co może spodobać się konkretnym grupom odbiorców. Dlatego każda kolekcja, skierowana do wybranej płci i grupy wiekowej, powinna być inna i dopasowana do aktualnych trendów. 

Z inspiracji rodzą się pomysły. Na początku najczęściej jest ich naprawdę sporo i spośród wszystkich idei wybierane są te, które podczas burzy mózgów uznane są za najbardziej interesujące i pozwalające na stworzenie ciekawej, ale jednocześnie spójnej i przemyślanej kolekcji. Jeśli jest to odzież licencjonowana, z nadrukami z konkretnej bajki, filmu lub serialu lub z wizerunkiem zespołu czy wykonawców muzycznych, to sprawa jest nieco ułatwiona – motyw przewodni jest wybrany jeszcze zanim wybrane zostaną pomysły. 

Zebrane inspiracje oraz pomysły to dopiero początek procesu twórczego. Kolejnym etapem jest przygotowanie konkretnych projektów. Tu istotna jest nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność konkretnych elementów kolekcji. Jest to więc etap bardzo wymagający, który wymaga współpracy wielu osób. Niezbędne jest także sprawdzenie wszystkich uprawnień dotyczących możliwości korzystania z licencji na konkretne postacie lub znaki. 

Wysoka jakość i dokładność przy tworzeniu detali

Polskie brandy modowe, które należą na przykład do grupy LPP, wiedzą doskonale, że wygląd to nie wszystko. Ubrania powinny być też funkcjonalne oraz odpowiedniej jakości. Ubrania muszą być dobrze skrojone, aby pasowały do różnych typów sylwetek, a także wykonane z solidnych materiałów. Jest to bardzo ważne w przypadku odzieży licencjonowanej, bo bardzo często koszulki czy bluzy z podobizną ulubionych postaci z filmów, bajek lub zespołów muzycznych darzone są przez właścicieli ogromnym sentymentem. 

Przygotowując kolekcję wykorzystującą wizerunek postaci licencjonowanych, konieczne jest przyłożenie dużej uwagi do wszelkich detali. Postacie muszą być przedstawione w określony przez właściciela wizerunku sposób. Często w zasadach wykorzystywania licencji zaznaczone jest, w jakich sytuacjach i z jakimi przedmiotami nie można danej osoby lub logo zespołu bądź serialu pokazywać. Przestrzeganie zasad określonych przez właściciela postaci jest niezwykle istotne, dlatego też konieczne jest dokładne zapoznanie się z regulaminem wykorzystywania danego wizerunku. 

Jeśli marzysz o braniu udziału w procesie przygotowywania kolekcji modowych dla polskich marek, to kariera w Sinsay będzie idealnym wyborem dla Ciebie. To dynamicznie rozwijający się brand modowy, który należy do polskiej firmy LPP.  Sprawdź, jakie oferty pracy aktualnie dostępne są dla tej marki i znajdź swoje miejsce w Polskiej branży fashion!

 Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najpiękniejsze kapelusze z Royal Ascot 2021
Najpiękniejsze kapelusze z Royal Ascot 2021
Przyglądamy się wyjątkowym stylizacjom brytyjskich arystokratek.
Saddle bag
Saddle bag
Dlaczego saddle bag od Diora dołączyło do grona it-bags, czyli najbardziej pożądanych dodatków prosto z high fashion? Poznaj krótką historię.
Jak proces termicznego przekształcania zapewnia bezpieczną utylizację odpadów medycznych?
Jak proces termicznego przekształcania zapewnia bezpieczną utylizację odpadów medycznych?
Dowiedz się, jak technologia termicznego przekształcania przyczynia się do bezpiecznej utylizacji odpadów medycznych, chroniąc środowisko i ludzi.
Ostatnie wpisy