Czy masz już czerwoną podwiązkę?
TrendyTrendy sezonu

Czy masz już czerwoną podwiązkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Istnieje kilka sytuacji w życiu, kiedy po podwiązki sięgają prawie wszystkie panie. Jedną z nich jest studniówka, czyli najczęściej pierwszy prawdziwy bal w życiu. Podwiązki na studniówkę to dziś w zasadzie ogólnopolska tradycja.

Najsłynniejszy studniówkowy przesąd

Chyba każda dziewczyna w klasie maturalnej słyszała o tym przesądzie – „podczas studniówki załóż na lewą nogę czerwoną podwiązkę, a uzyskasz dobre wyniki na maturze”. Nie wiadomo dokładnie jak połączono ten bieliźniany element z przypływem wiedzy podczas pisania egzaminu – być może chodzi o sam fakt, że podwiązka jest czerwona. Ten kolor od zawsze używany był w magii ochronnej i przynoszącej szczęście – wystarczy skojarzyć słynne czerwone niteczki noszone przez niektórych na nadgarstkach. Z tego samego powodu niektóre dziewczyny idą o krok dalej i do podwiązki na studniówkę dobierają również czerwone majtki i braletki z tej samej koronki, a później cały komplet zakładają również na egzamin. Inne z kolei, przestrzegają zasady związanej z podwiązką, ale wybierają tę w innym kolorze – np. klasycznym białym lub niebieską. Zaletą tej ostatniej jest możliwość użycia jej jako „coś niebieskiego” ze słynnej ślubnej wyliczanki.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna sięgania po ten amulet, fotka z odsłoniętą nogą, na której prezentuje się podwiązka, to obowiązkowy element wszystkich studniówkowych sesji zdjęciowych. A później, podwiązka ze studniówki może stać się miłą pamiątką, przywołującą wspomnienia z okresu wchodzenia w dorosłość. 

Podwiązki na studniówkę i nie tylko

Klasycznym zastosowaniem podwiązki jest po prostu podtrzymanie pończochy. Dawniej, kiedy pończochy były mniej elastyczne i miały tendencję do zsuwania się, mocowano je dodatkowo nie tylko pasami do pończoch, ale i podwiązkami właśnie. Co ciekawe, nosiły je nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Miały one postać tasiemek lub zapinanych opasek, w wersji damskiej były też bogato zdobione, koronkami, wstążeczkami lub haftami. Pojawienie się pończoch z elastycznych tworzyw trochę zmniejszyło funkcjonalny sens noszenia podwiązek, ale nadal wiele pań sięga po nie ze względów na ich estetyczny i ponętny wygląd. Stanowią one piękną ozdobę uda, dodają pikanterii w sypialni, trudno też oprzeć się sile tradycji i nie założyć podwiązek na studniówkę czy ślub.\

Kobietom, które poszukują dopiero swojej pierwszej podwiązki, polecamy stworzenie kompletu, dobierając do niej koronkowe figi i braletkę w tym samym kolorze – zniewalający i zmysłowy efekt murowany!

Fot. Victoria_Art/pixabay.com

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są probiotyki?
Czym są probiotyki?
Probiotyki są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Dowiedz się, czym dokładnie są probiotyki oraz jaki korzystny wpływ mogą mieć na Twoje zdrowie.
Porównanie objawów i skutecznych metod leczenia syndromu Dorosłego Dziecka z Rodziny Dysfunkcyjnej, fibromialgii i nerwicy
Porównanie objawów i skutecznych metod leczenia syndromu Dorosłego Dziecka z Rodziny Dysfunkcyjnej, fibromialgii i nerwicy
Artykuł analizuje i porównuje objawy oraz metody leczenia syndromu Dorosłego Dziecka, fibromialgii i nerwicy, dostarczając wiedzy wspierającej zdrowy proces zdrowienia w oparciu o nowoczesne badania.
Stałe vs. Wyjmowane aparaty ortodontyczne dla dorosłych
Stałe vs. Wyjmowane aparaty ortodontyczne dla dorosłych
Oba typy aparatów mają swoje specyficzne zalety, które ortodonta dokładnie omówi, aby dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.
Ostatnie wpisy