Męska sesja zdjęciowa – sesja biznesowa krok po kroku, co musi wiedzieć mężczyzna decydujący się na fotograficzną sesję męską
Lekcje stylu

Męska sesja zdjęciowa – sesja biznesowa krok po kroku, co musi wiedzieć mężczyzna decydujący się na fotograficzną sesję męską

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Profesjonalna fotografia biznesowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem mężczyzn na różnych stanowiskach. Elegancki wizerunek eksperta w swojej branży sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest osiągać cele biznesowe. Czasy, w których żyjemy dają nam wiele nowych perspektyw, ale wiążą się także z pewnymi ograniczeniami. Mamy bezprecedensową możliwość nawiązywania współpracy z klientami i partnerami biznesowymi z innych krajów, a do wszystko bez konieczności wychodzenia z domu. Równocześnie musimy zmierzyć się z dużą konkurencją. Klient, który kiedyś skorzystałby z naszych usług tylko dlatego, że działamy w jego mieście, dziś może zrobić zakupy lub skorzystać z oferty firmy znajdującej się przykładowo w Chinach. Zdjęcia portretowe wykonane przez dobrego fotografa biznesowego pozwalają nam się wyróżnić, sprawić, że potencjalny odbiorca naszych produktów i usług zdecyduje się zaufać właśnie nam.

Męskie zdjęcia biznesowe – jakie są efekty męskiej sesji, czy są one warte wydanych na nie pieniędzy

Zarówno biznesowe sesje kobiece, jak i sesje męskie mają jeden cel – ukazać naszą osobę w najbardziej pozytywnym świetle, sprawić, że będziemy odbierani jako specjaliści w swojej branży. Jednocześnie warto zauważyć, że sesje kobiet mają nieco inną formę niż sesje panów. W przypadku portretów kobiecych (nawet tych najbardziej formalnych) kładzie się nacisk na atrakcyjny wygląd. Garderoba, makijaż, fryzura, biżuteria, dodatki mają podkreślać urodę fotografowanej kobiety (oczywiście w granicach dobrego smaku).

Fotografowie pracujący z mężczyznami dysponują mniejszą ilością środków wyrazu. Z tego względu częściej starają się akcentować pozytywne cechy charakteru, pewność siebie, opanowanie, doświadczenie, zdecydowanie, cechy przywódcze.

Świetne fotografie męskie mogą okazać się inwestycją na lata. Jeżeli zlecimy je profesjonaliście, będą zarabiały na siebie przez długi czas.

Męska sesja zdjęciowa krok po kroku – co każdy pan wiedzieć powinien

Zdjęcia będące efektem pracy fotografa biznesowego można umieścić w portfolio, CV (mogą znacznie ułatwić poszukiwania pracy), na oficjalnej stronie internetowej naszej firmy, w prasie, w mediach społecznościowych, na blogach czy okładkach napisanych przez nas książek.

Miejsce, w którym wykonane zostaną zdjęcia zależy od naszych indywidualnych preferencji. Może być to studio fotograficzne, plener (na przykład park) lub siedziba naszej firmy. Najłatwiej jest planować zdjęcia w biurze. Nie musimy obawiać się złych warunków pogodowych. Dodatkową korzyścią jest to, że fotografowane osoby mogą niemal natychmiast wrócić do pracy.

W co się ubrać na sesję męską – porady dla mężczyzn

Nie istnieją sztywne reguły jeżeli chodzi o strój, w którym będziemy pozować do zdjęć. Możemy zdecydować się na elegancki, ale także sportowy styl. Wszystko zależy od tego jak chcemy być odbierani. Część mężczyzn decyduje się na wytworny garnitur, część natomiast wybiera elegancką górę (na przykład koszulę i marynarkę) i mniej formalny dół (np. dżinsy). Świetnie sprawdzą się dobrej jakości akcesoria – najczęściej jest to zegarek, subtelna biżuteria, spinki do mankietów. Jeżeli nasz wzrok jest słaby – możemy założyć okulary. Zrezygnujmy jednak z soczewek kontaktowych. Choć są one popularne – sprawiają, że nasze oczy wyglądają na zdjęciach nienaturalnie.

Uwaga na fotografów – nie wystarczy chcieć, żeby zrobić dobre zdjęcie biznesowe

Należy zdawać sobie sprawę, że nie każdy fotograf jest w stanie wykonać dla nas profesjonalne męskie fotografie biznesowe. Choć najwyższy czas to zmienić, w Polsce zawód fotografa jest nieregulowany. Oznacza to, że może go wykonywać każdy kto posiada odpowiedni sprzęt i zarejestruje własną działalność gospodarczą. Zanim więc zaczniemy negocjować warunki współpracy, koniecznie zapoznajmy się z portfolio. Jeżeli jakość zawartych w nim zdjęć nie spełnia naszych oczekiwań, nie bójmy się podziękować i szukać kolejnego specjalisty (w dużych miastach nie brakuje ofert wykonania męskich portretów biznesowych).źródło: https://krzysztofzaleski.com/meska-sesja-zdjeciowa/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się ubrać na komunię dziecka w rodzinie? Przykłady gotowych stylizacji
Jak się ubrać na komunię dziecka w rodzinie? Przykłady gotowych stylizacji
Komunia, jak każda inna uroczystość rodzinna, wymaga odpowiedniego stroju. Prezentujemy gotowe stylizacje i masę wskazówek. Wykorzystaj je!
Biżuteria na imprezę – doradzamy, co wybrać
Biżuteria na imprezę – doradzamy, co wybrać
Biżuteria powinna być nieodłącznym elementem każdej imprezowej stylizacji. To w końcu ona dodaje pazura i błysku każdemu outfitowi. Dowiedz się więc, jak dobrać biżuterię na imprezę, aby zawsze wyglądać świetnie.
Torebki – najlepsze przyjaciółki każdej kobiety
Torebki – najlepsze przyjaciółki każdej kobiety
Jakie modele powinna mieć w swojej szafie każda z pań?
Ostatnie wpisy