Oto najlepsze filmy i seriale, w których tłem jest Warszawa!
Encyklopedia mody

Oto najlepsze filmy i seriale, w których tłem jest Warszawa!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stolica Polski w filmach i serialach prezentuje się niezwykle dobrze. Jest tajemnicza, mroczna, a zarazem poetycka. Z kolei ze starszych ekranizacji można dużo dowiedzieć się o jej historii i architekturze. Poniżej znajdują się wybrane przez nas filmy i seriale, które warto obejrzeć. 

1. Czterdziestolatek: Marzenia o Fiacie 126p

Czterdzieste urodziny inżyniera Karwowskiego stały się pretekstem do opowiedzenia historii jego i jego rodziny. Na kadrach przedstawiona została Warszawa z lat 70., a sam film jest żywą opowieścią o budowie Dworca Centralnego i Trasy Łazienkowskiej. Polecany wszystkim, którzy kochają dobry polski humor oraz interesują się historią Warszawy. 

2. Kiler: Polskie Las Vegas

Jeden z najlepszych polskich filmów, który na długo zapada w pamięć. Niezwykle błyskotliwy i pełen humoru, choć opowiada o płatnym zabójcy. W filmie występują najlepsi aktorzy minionych czasów, tj. Jerzy Stuhr, Cezary Pazura, czy Janusz Rewiński. Film pokazuje Warszawę od mroczniejszej strony, gdzie działają płatni zabójcy, a bijatyki są na porządku dziennym. 

3. Miś: Słomiany Socjalizm

Film rozgrywający się w Warszawie, choć docelowo główny aktor zwany “Misiem” ma dotrzeć do Londynu. Akcja dzieje się w czasach PRL-u. Pokazuje, jak wyglądała wtedy Warszawa oraz życie poszczególnych ludzi. Film był satyrą skierowaną w stronę władzy, niestety humor aktualny jest do dziś. 

4. Miasto 44: Stolica we krwi

Akcja filmu toczy się w 1944 roku na przełomie końca lipca i początku sierpnia. Przedstawia historię miłości i przyjaźni żołnierzy AK. Całość akcji dzieje się na tle Warszawy, w której powstaje coraz więcej żydowskich gett. Jest to piękna opowieść o miłości, odwadze i przywiązaniu. 

5. Córki dancingu: Wars i Sawa

To niesamowity musical przedstawiający baśń o dwóch syrenach wynurzających się pewnej nocy z Wisły. Trafiają one do Warszawy z lat 80. Wędrują po klubach, pragną miłości, a także krwi. Film idealnie odzwierciedla klimat disco, który rządził w tamtych czasach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bielizna nie tylko na randkę, czyli wielki powrót gorsetu!
Bielizna nie tylko na randkę, czyli wielki powrót gorsetu!
Chcesz na co dzień czuć się pięknie i zmysłowo? Zastanawiałaś się kiedyś nad kupnem gorsetu, ale nie wiesz, czy to wygodne? Sprawdź nasz artykuł!
Jak wybrać idealne buty na wiosnę?
Jak wybrać idealne buty na wiosnę?
Zbliża się wiosna – czas porządków nie tylko w domach, ale i garderobach. Warto uzupełnić swoją szafę o modne w nadchodzącym sezonie fasony. Jakie buty będą dominować?
Profesjonalne środki czystości: Twoje kluczowe narzędzia do utrzymania czystości i higieny
Profesjonalne środki czystości: Twoje kluczowe narzędzia do utrzymania czystości i higieny
Profesjonalne środki czystości to kluczowe narzędzia do utrzymania czystości i higieny w różnych obszarach życia.
Ostatnie wpisy