Oto najlepsze filmy i seriale, w których tłem jest Warszawa!
Encyklopedia mody

Oto najlepsze filmy i seriale, w których tłem jest Warszawa!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stolica Polski w filmach i serialach prezentuje się niezwykle dobrze. Jest tajemnicza, mroczna, a zarazem poetycka. Z kolei ze starszych ekranizacji można dużo dowiedzieć się o jej historii i architekturze. Poniżej znajdują się wybrane przez nas filmy i seriale, które warto obejrzeć. 

1. Czterdziestolatek: Marzenia o Fiacie 126p

Czterdzieste urodziny inżyniera Karwowskiego stały się pretekstem do opowiedzenia historii jego i jego rodziny. Na kadrach przedstawiona została Warszawa z lat 70., a sam film jest żywą opowieścią o budowie Dworca Centralnego i Trasy Łazienkowskiej. Polecany wszystkim, którzy kochają dobry polski humor oraz interesują się historią Warszawy. 

2. Kiler: Polskie Las Vegas

Jeden z najlepszych polskich filmów, który na długo zapada w pamięć. Niezwykle błyskotliwy i pełen humoru, choć opowiada o płatnym zabójcy. W filmie występują najlepsi aktorzy minionych czasów, tj. Jerzy Stuhr, Cezary Pazura, czy Janusz Rewiński. Film pokazuje Warszawę od mroczniejszej strony, gdzie działają płatni zabójcy, a bijatyki są na porządku dziennym. 

3. Miś: Słomiany Socjalizm

Film rozgrywający się w Warszawie, choć docelowo główny aktor zwany “Misiem” ma dotrzeć do Londynu. Akcja dzieje się w czasach PRL-u. Pokazuje, jak wyglądała wtedy Warszawa oraz życie poszczególnych ludzi. Film był satyrą skierowaną w stronę władzy, niestety humor aktualny jest do dziś. 

4. Miasto 44: Stolica we krwi

Akcja filmu toczy się w 1944 roku na przełomie końca lipca i początku sierpnia. Przedstawia historię miłości i przyjaźni żołnierzy AK. Całość akcji dzieje się na tle Warszawy, w której powstaje coraz więcej żydowskich gett. Jest to piękna opowieść o miłości, odwadze i przywiązaniu. 

5. Córki dancingu: Wars i Sawa

To niesamowity musical przedstawiający baśń o dwóch syrenach wynurzających się pewnej nocy z Wisły. Trafiają one do Warszawy z lat 80. Wędrują po klubach, pragną miłości, a także krwi. Film idealnie odzwierciedla klimat disco, który rządził w tamtych czasach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Street style w stylu paryżanek – sprawdź, co rządzi w stolicy mody
Street style w stylu paryżanek – sprawdź, co rządzi w stolicy mody
Za nami paryskie pokazy mody. Oczy wszystkich były zwrócone nie tylko na chodzące po wybiegach modelki. Również stylizacje uczestniczek wydarzenia były godne uwagi. Przekonaj się, czy któryś z tych trendów sprawdzi się także u Ciebie!
Anne Hathaway – gwiazda bez skazy, nie tylko na czerwonym dywanie
Anne Hathaway – gwiazda bez skazy, nie tylko na czerwonym dywanie
Anne Hathawy, amerykańska aktorka zachwyca perfekcyjnym stylem, nie tylko na czerwonym dywanie.
Cyrkularna moda
Cyrkularna moda
Moda cyrkularna to innowacyjne podejście do problemów, z jakimi zmaga się branża modowa. Poznaj jej znaczenie dla ekologii oraz zrównoważonego rozwoju.
Ostatnie wpisy