Roberto Cavalli – poznaj historię jednej z najbarwniejszych postaci w świecie mody
Ludzie

Roberto Cavalli – poznaj historię jednej z najbarwniejszych postaci w świecie mody

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roberto Cavalli, włoski projektant, uwielbia luksus oraz kobiece piękno. Stworzył modowe imperium, które słynie nie tylko z kreacji pełnych przepychu, ale też niezwykłych zapachów, jak choćby – Essenza.

Urodzony we Florencji wielki kreator, mimo podeszłego wieku, dopiero niedawno przeszedł na modową emeryturę. W branży pojawił się ponad 40 lat temu. Świat mody pokochał go w szalonej dekadzie 70., kiedy to Włoch, zainspirowany naturą, zaproponował klientom egzotyczne, zwierzęce wzory: tygrysie paski, lamparcie cętki, zebrę, panterkę. Ponadto opracował patchworkową metodę łączenia deseni, którą opatentował. Animalistyczne motywy do dziś przeplata złotem lub jaskrawymi kolorami i zestawia je z dżinsem. Od lat pracuje w ten sam sposób: bacznie obserwuje dziką, egzotyczną przyrodę, fotografuje ją. Zapamiętuje detale, które potem są jego inspiracją. Branża wielokrotnie zarzucała mu skłonność do przesady i kiczu, tymczasem mimo chudszych lat 80., kiedy na topie był styl bizneswoman, propozycje Cavallego docenia kolejne pokolenie kobiet.

https://www.instagram.com/p/CDLuzkKqRrB/

„Granica między kiczem a ekstrawagancją jest cienka, ale ja jej nie przekraczam”, bronił się w jednym z wywiadów.

Do dziś doskonale łączy prostotę z ekstrawagancją – i wygląda na to, że tylko Zresztą tę część garderoby niezwykle hołubi. Do Cavallego przylgnęła łatka imprezowicza. Bywał w słynnym nowojorskim klubie Studio 54, ma wielu przyjaciół wśród celebrytów. Do tej pory projektant zaprasza światowe sławy na imprezy, na swój jacht, nad Lazurowe Wybrzeże. Tymczasem on sam wielokrotnie podkreślał, jak ważne są dla niego rodzina i dzieci

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakupy przez internet – praktyczne rozwiązanie dla każdego
Zakupy przez internet – praktyczne rozwiązanie dla każdego
Obecnie jesteśmy świadkami rozkwitu sklepów online. Dzięki temu w sieci możemy zamówić już niemal wszystko. Z racji tego kupowanie poprzez internet zdobywa coraz większą popularność w każdej grupie wiekowej. To praktyczne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce zmienić swój dotychczasowy sposób robienia zakupów.
Czy „Emily w Paryżu” będzie godnym następcą „Seksu w wielkim mieście”?
Czy „Emily w Paryżu” będzie godnym następcą „Seksu w wielkim mieście”?
Nowy serial na platformie Netflix dla fanów “Seksu w wielkim mieście”. Czy przygody Emily będą równie porywające, co życie i styl Carrie?
3 podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów – czy wiesz o nich wszystko?
3 podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów – czy wiesz o nich wszystko?
Zweryfikuj swoją wiedzę – sprawdź, czy wiesz, jak je wybierać i właściwie stosować!
Ostatnie wpisy