Kiedy wykonuje się przeszczep włosów?
Uroda

Kiedy wykonuje się przeszczep włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łysienie jest niezwykle przykrą przypadłością, która wielu osobom odbiera pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Bujna fryzura jest bowiem jednym z filarów światowych kanonów piękna. Utrata włosów może mieć bardzo wiele przyczyn, jednak niezależnie od tego, z czego wynika łysienie, odpowiedzią na ten problem może być przeszczep włosów. Przekonaj się, kiedy się go wykonuje.   

Skąd bierze się łysienie?  

Pierwszym odruchem, kiedy zauważysz u siebie nadmierną utratę włosów, może być szukanie rozwiązania w pielęgnacji skalpu. Ważniejsze jest jednak podłoże zdrowotne. Jeśli wykluczysz przyczyny medyczne, takie jak choroby, nadmierny stres czy zaburzenia gospodarki hormonalnej, rzeczywiście, warto zacząć stosować wcierki do skóry głowy i masaże skalpu, by pobudzić wzrost włosów. 

Wypadanie włosów to częsty objaw zaburzeń hormonalnych, problemów z tarczycą czy niedoborów w diecie. Wyeliminowanie problemu zdrowotnego, powinno rozwiązać problem z wypadaniem włosów. Dla większości kobiet okres połogu i karmienia piersią jest czasem, gdy traci się nawet do ⅓ objętości włosów. Jest to zupełnie normalne i po tym, jak organizm dojdzie do siebie po ciąży, fryzura na nowo się zagęszcza, a włosy na nowo stają się zdrowe i mocne. 

Wśród mężczyzn najczęstszym powodem wypadania włosów jest za wysoki poziom testosteronu. Niektóre organizmy naturalnie produkują duże ilości tego hormonu. Są też sportowcy, którzy przyjmują testosteron, jako suplement, wspomagający ćwiczenia. Niezależnie od powodu, mężczyźni, którzy mają w organizmie zbyt dużo testosteronu, mogą zauważyć u siebie, nawet w młodym wieku, postępujące zakola, cofającą się linię włosów lub przerzedzenie fryzury na czubku głowy. Ten typ łysienia nazywa się to łysienie androgenowe i dotyka nie tylko mężczyzn, lecz także kobiety.  

Jakie są wskazania do przeprowadzenia przeszczepu włosów?  

Zabieg przeszczepu włosów jest przeznaczony dla wszystkich osób, które straciły włosy w wyniku choroby lub wypadku Na tkance zabliźnionej nie występują mieszki włosowe, przez co nie pojawia się już na nich owłosienie. Wiele ofiar wypadków lub poparzenia, decyduje się na przeszczepienie włosów, by przywrócić dawny wygląd. Ważne przy podejmowaniu decyzji o zabiegu jest to, aby upewnić się, że stan łysienia jest permanentny, jak na przykład przy łysieniu androgenowym lub bliznowaciejącym.   

Przeszczep włosów może odbyć się także na twarzy. Jest to opcja dla osób, które marzą o bujnym zaroście, ale naturalne hormony nie są w stanie im tego zapewnić. Nie każdy ma szczęście cieszyć się długą, gęstą brodą, a dzięki zabiegowi przeszczepu włosów zarost może być w zasięgu każdej osoby!  

Fot.: Valerie Elash/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nasze stopy mają olbrzymie znaczenie – dbajmy o nie na każdym kroku
Nasze stopy mają olbrzymie znaczenie – dbajmy o nie na każdym kroku
Problemy ze stopami to jedne z poważniejszych kłopotów zdrowotnych, jakie mogą nas spotkać.
Stanik przezroczysty – idealny do sukienek z wycięciami
Stanik przezroczysty – idealny do sukienek z wycięciami
W tym artykule przyjrzymy się, jak stanik przezroczysty może rozwiązać problem bielizny przy noszeniu sukienek z wycięciami, podkreślając zarówno komfort, jak i bezproblemowość jego użytkowania.
Na czym polega terapia światłem
Na czym polega terapia światłem
Jednym z zabiegów nowoczesnej kosmetologii jest terapia PAN. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć!
Ostatnie wpisy