Wildcrafted Beauty – nowy trend, który lansuje kosmetyki o naturalnym składzie. Dowiedz się, na czym polega!
Uroda

Wildcrafted Beauty – nowy trend, który lansuje kosmetyki o naturalnym składzie. Dowiedz się, na czym polega!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach na popularności zyskały wszelkiego rodzaju kosmetyki zawierające w swoim składzie naturalne składniki. Ich popularność sprawiła, że od niedawna możemy zaobserwować także nowy trend kosmetyczny wildcraft beauty. Czym on jest? Jakie marki podążyły za nim oraz dlaczego warto się nim zainteresować?

Skąd pojawił się ten trend? 

Coraz więcej osób zwraca uwagę na skład kosmetyków, które kupuje. Zwiększona świadomość społeczeństwa sprawiła, że świadomie unikamy takich składników jak SLS, parabeny, silikony i alkohol. W związku z tym marki kosmetyczne zaczęły się prześcigać w tym, kto oferuje konsumentom prostszy i bardziej naturalny skład kosmetyków. Jednak znane od lat rośliny to obecnie za mało. Wielu producentów postanowiło sięgnąć po rośliny rosnące w naturalnym środowisku i nieznane dotychczas w kosmetologii –  tak narodził się trend kosmetyków wildcraft beauty. 

Kosmetyki wildcraft beauty, czyli jakie? 

Wobec tego, czym są kosmetyki wildcraft beauty? Produkty sygnowane tym terminem wykorzystują w swoich recepturach rośliny i pochodzące z nich składniki, które rosną w swoich naturalnych warunkach i nie są hodowane specjalnie na potrzeby kosmetologii. Wobec tego pochodzą one najczęściej od małych lokalnych dostawców. 

Największą zaletą, jaką podkreślają producenci kosmetyków wildcraft beauty jest to, że składniki użyte w nich pochodzą z roślin, które podobnie jak nasza skóra borykają się każdego dnia z silnym promieniowaniem słonecznym, brakiem nawodnienia i innymi czynnikami atmosferycznymi. W odróżnieniu od roślin hodowanych na plantacjach, te zbierane z „dzikich” rejonów, cechują się także brakiem substancji chemicznych, użytych w trakcie ich wzrostu. Dzięki temu dostarczają dla skóry więcej dobroczynnych składników. 

Wildcraft beauty to nie to samo co kosmetyki handmade 

O ile składniki kosmetyków wildcraft beauty pochodzą z organicznych i naturalnych źródeł, o tyle kosmetyki z nich wykonywane wcale nie muszą cechować się ręcznym wykonaniem. Produkty typu wildcraft beauty oprócz swoich dobroczynnych, roślinnych wyciągów mogą bowiem zawierać także syntetyczne składniki, a także delikatne konserwanty, dzięki którym nie tylko działają skuteczniej, ale posiadają też dłuższą datę przydatności. 

Warto także wspomnieć, że kosmetyki wildcraft beauty cechują się wysoką ceną ze względu na długi okres oczekiwania na ich główne składniki, a także koszty związane z ich przetransportowaniem. Niektóre marki importują bowiem rośliny wykorzystywane w swoich kosmetykach nawet z Tybetu. A to z kolei przekłada się na finalną cenę produktów.

Gdzie znaleźć kosmetyki wildcraft beauty? 

Ze względu na fakt, że kosmetyki wildcraft beauty skierowane są do wąskiej grupy odbiorców, a ich ceny sprawiają, że nie każdy może sobie na nie pozwolić, bardzo rzadko można spotkać je w drogeriach stacjonarnych. Dlatego też najlepiej szukać ich w internecie, bezpośrednio na stronach ich producentów. 

Wśród wielu marek produkujących kosmetyki wildcraft beauty, największą popularnością cieszą się między innymi: 

https://www.instagram.com/p/CFnU325ARG9/
  • Wildcrafted Organic 

Wildcrafted Organic to marka założona przez zielarkę i dietetyczkę. Składniki roślinne używane w jej kosmetykach pochodzą głównie z rodzimej Australii, gdzie jak sama właścicielka firmy wskazuje, posiadają one jedne z największych stężeń substancji bioaktywnych. 

  • Weleda 

Weleda to marka, którą pokochały gwiazdy czerwonych dywanów. Jej kremy do rąk używa między innymi Victoria Beckham. Najbardziej popularne kosmetyki marki Weleda w duchu wildcraft beauty to seria produktów opartych na dzikiej róży. 

https://www.instagram.com/p/CFHvSfGFM6R/
  • Tata

Ta marka to także kolejny hit wśród gwiazd światowego kina oraz blogerów. Jej kosmetyki wildcraft beauty dedykowane są dla różnych typów skóry i gwarantują fenomenalne efekty. 

Wildcraft beauty to nic innego, jak bazowanie w produkcji kosmetyków na składnikach rosnących w swoim naturalnym środowisku. Dzięki temu dostarczają one o wiele więcej dobroczynnych składników. Za sprawą tego trendu zyskują nie tylko klienci, ale również  gospodarka i rolnictwo, które staje się bardziej zrównoważone i mniej nastawione na masową produkcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znani i lubiani na ubraniach, czyli projektowanie odzieży licencjonowanej
Znani i lubiani na ubraniach, czyli projektowanie odzieży licencjonowanej
Branża modowa w Polsce ma się naprawdę dobrze, a modowe brandy rozwijają się prężnie nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Ważną częścią kolekcji proponowanych przez znane brandy jest bez wątpienia odzież licencjonowana.
Relacja na linii lekarz-pacjent. Jak edukować lekarzy?
Relacja na linii lekarz-pacjent. Jak edukować lekarzy?
Relacja między lekarzem a pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Skuteczna komunikacja i współpraca między nimi mają ogromny wpływ na wyniki leczenia i dobro pacjenta.
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?
Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne to must-have każdej wakacyjnej stylizacji. Wejdź i sprawdź, który model oprawek najbardziej pasuje do Twojego kształtu twarzy.
Ostatnie wpisy