Kiedy warto zdecydować się na peeling kawitacyjny?
Uroda

Kiedy warto zdecydować się na peeling kawitacyjny?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Peeling kawitacyjny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Podpowiadamy, na czym polega kawitacja i kiedy warto się na nią zdecydować.

Wskazania do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest delikatnym zabiegiem, dlatego sprawdzi się przy każdym rodzaju cery. Kawitacja będzie odpowiednia dla skór wrażliwych, ponieważ jest bezbolesną metodą oczyszczania twarzy. W przypadku cery podrażnionej czy naczynkowej warto zdać się na opinię specjalisty, który oceni, czy peeling kawitacyjny będzie bezpieczny.

Kawitacja jest szczególnie polecana dla osób z cerą tłustą i mieszaną, ponieważ pozwala zminimalizować wydzielanie sebum. Z popularnego zabiegu mogą też skorzystać osoby, których skóra jest poszarzała, zmęczona i pozbawiona blasku. Kawitacja jest polecana do walki z niewielkimi przebarwieniami, uciążliwymi zaskórnikami oraz pierwszymi oznakami starzenia. Peeling przygotowuje cerę na inne zabiegi, zapewniając lepsze przyswajanie składników aktywnych.

Kto nie może skorzystać z kawitacji?

Peeling kawitacyjny – jak każdy zabieg – ma przeciwwskazania. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na nowotwory. Kawitacji nie stosuje się też u chorujących na padaczkę. Z peelingu muszą zrezygnować osoby z rozrusznikiem serca i rozmaitymi metalowymi ciałami obcymi, na przykład aparatem na zębach. Zabiegu nie można wykonać na cerze ze świeżymi ranami.

Jak przebiega zabieg?

Kawitację wykonuje się na zwilżonej cerze, dlatego po wykonaniu demakijażu kosmetyczka przemywa twarz wacikiem. Peeling przeprowadza się przy użyciu urządzenia, które zakończone jest szpatułką przeznaczoną do przesuwania po skórze. Ruchy są płynne, a szpatułka jest ułożona pod kątem 45 stopni. Jednostajne przesuwanie urządzeniem po skórze jest wyjątkowo ważne – dociskanie łopatki może doprowadzić do uszkodzenia tkanki, natomiast zatrzymanie szpatułki zbyt długo w jednym miejscu grozi poparzeniem. Podczas zabiegu na skórze tworzą się mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Wskutek działania fal dźwiękowych pękają one, co prowadzi do rozbicia martwych komórek naskórka.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny trwa około 30-60 minut, podczas których zostają usunięte martwe komórki naskórka, a przepływ limfy i krwi ulega poprawie. Zabieg zmniejsza problem z zaskórnikami, a także pobudza skórę do szybszej regeneracji. Po kawitacji cera jest oczyszczona, ale też bardziej dotleniona i napięta.

Kawitację należy stosować w seriach – optymalna liczba to jeden zabieg na tydzień przez około miesiąc. Regularny peeling kawitacyjny pozwala na dogłębne oczyszczenie cery, a także zredukowanie intensywności przebarwień. Dzięki kawitacji pory zostają zwężone, a skóra staje się jaśniejsza.

Dowiedz się więcej o peelingu kawitacyjnym w domu

Peeling kawitacyjny można obecnie przeprowadzić samemu – wystarczy zakup urządzenia, którego koszt to około 300 zł. Przed pierwszą próbą warto jednak skorzystać z zabiegu u specjalisty. Do kawitacji w domu należy przygotować płatki kosmetyczne, wodę oraz urządzenie. Przed rozpoczęciem zabiegu trzeba dokładnie oczyścić skórę, a następnie zwilżyć twarz wodą. Po wilgotnej cerze należy zacząć przesuwać szpatułką od środka do zewnątrz w jednostajny sposób. Po zakończeniu kawitacji trzeba przemyć twarz wodą, przywrócić jej właściwe pH przy pomocy hydrolatu, a następnie można nałożyć na nią serum, krem lub maseczkę.

Podczas wykonywania kawitacji w domu należy pamiętać, że cera ma być przez cały czas wilgotna. Warto więc zwilżać wybraną partię tuż przed użyciem urządzenia. Ważna jest regularna dezynfekcja urządzenia – zarówno przed zabiegiem, jak i po nim trzeba przetrzeć szpatułkę spirytusem. Kawitacja w domu powinna trwać około 10 minut, ale podczas pierwszej próby warto nieco skrócić czas zabiegu, żeby sprawdzić reakcję skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Twórca „Tamte dni, tamte noce” wyreżyseruje serial z Chloe Sevigny i Kid Cudim
Twórca „Tamte dni, tamte noce” wyreżyseruje serial z Chloe Sevigny i Kid Cudim
Nowy serial HBO wyreżyserowany przez twórcę “Tamtych dni, tamtych nocy”. Ponownie piękna historia do zobaczenia już jesienią.
Jak dbać o auto, żeby prezentowało się atrakcyjnie?
Jak dbać o auto, żeby prezentowało się atrakcyjnie?
Z pewnością zależy Ci na tym, żeby Twoje auto przez jak najdłuższy czas wyglądało nienagannie i wzbudzało podziw u innych.
Naturalne świece – z miłości do natury
Naturalne świece – z miłości do natury
Świece odgrywają ważną rolę w naszym życiu, tworząc atmosferę relaksu, romantyzmu i ciepła.
Ostatnie wpisy