Stephen King – król kryminałów, które wbijają w fotel!
Inne

Stephen King – król kryminałów, które wbijają w fotel!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gdyby Stephen King pisał zwykłe horrory, nie byłby tak znany i bogaty. Jego książki cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie. To poczytny autor, który dorobił się fortuny, ponieważ jego powieści nie są tanią sensacją. Pisarz słowem buduje napięcie, oddziałując mocno na psychikę czytelnika. Te historie uzależniają, a producenci filmowi biją się o prawa do ekranizacji jeszcze przed premierą. W czym tkwi fenomen pisarza?

Jego fabuły potrafią budzić w czytelniku poczucie dezorientacji, wytrącają ze strefy komfortu i zaskakują nagłym zwrotem akcji. Powieści Kinga mocno szarpią emocję lęku, a ich zadaniem jest przede wszystkim przestraszenie czytelnika. Autor słowem obnaża najgorsze cechy ludzkie, budując w swoich historiach skomplikowane rysy osobowościowe bohaterów. Gra chciwością, niskim poczuciem wartości i zazdrością, które zmuszają do popełniania niegodziwych czynów. Jego książki to studium dogłębnej analizy psychicznej człowieka – https://matfel.pl/tra-pol-225853-Stephen-King.html.

Od jakich książek zacząć przygodę ze Stephenem Kingiem?

Najlepszym sposobem czytania książek jest wybieranie ich według publikacji, czyli podążanie za każdą nową książką autora, według kolejności jego pisania. Jednak, jeśli chcesz zapoznać się tylko z najważniejszymi dziełami mistrza horroru, koniecznie sięgnij po niżej wymienione pozycje.

Miasteczko Salem”

To powieś

grozy, prezentująca prowincjonalne miasteczko, w którym zaczynają się dziać mrożące krew w żyłach rzeczy. Nagle znikają ludzie albo umierają w tajemniczych okolicznościach. Kilku bohaterów próbuje rozwikłać zagadkę i wypędzić zło, jakie się pojawiło w ich miejscowości. Jeśli szukasz hipnotyzującego horroru, książka dobrze się sprawdzi.

To”

Książka jest uważana jako jedno z większych dzieł Stephena Kinga. Fabuła charakteryzuje się ciekawym założeniem i przedstawia istotę, żywiącą się ludzkimi emocjami i ciałem. Głównymi bohaterami powieści są dzieci, które samodzielnie stawiają wyzwanie złu. Pozycja jest obszerna i zawiera masę wątków pobocznych – prezentuje niebanalne ujęcie dorastania i odkrywania świata – jego dobrych i złych stron, w tle z ważnym wątkiem przyjaźni. Jej akcja porywa i trzyma w napięciu do samego końca.

Misery”

Główny bohater tej historii jest pisarzem, który po wypadku odzyskuje przytomność w domu nieznanej kobiety – Annie Wilkes. Kobieta jest byłą pielęgniarka, która poza psychozą skrywa swój mroczny sekret. W tej powieści autor korzystał z własnych doświadczeń nie tylko bycia pisarzem, ale również uzależnienia od alkoholu i narkotyków. „Misery” to powieść grozy i klasyka gatunku, obowiązkowa lektura dla czytelników, którzy lubią się bać.

Wielki marsz”

Książka jest historią stu chłopców, którzy biorą udział w morderczym marszu. Droga nie oznacza sportowej rywalizacji, bo zwycięzcą jest tylko ten, kto przeżyje. Meta marszu znajduje się tam, gdzie padnie przedostatni z chłopców. W tej strasznej wędrówce ludzkie uczucia też nie mają żadnego znaczenia, a zasady fair play zupełnie się nie liczą. Napięcie jest budowane przez to, że nikt nie chce odpuścić, bo stawka jest zbyt wysoka.

Ten krótki przewodnik pomoże Ci wybrać pierwszy egzemplarz poczytnego autora, po którym z pewnością będziesz chciał jeszcze raz zanurzyć się w tym mrocznym świecie. Warto też zwrócić uwagę na „Zieloną milę”, „Sklepik z marzeniami” czy „Mroczną Wieżę” oraz współczesne wydania pisarza.

Zdjęcie główne: pexels.com/Wilson Vitorino

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zapisz się na warsztaty tkackie online organizowane przez Barbican Centre w Londynie!
Zapisz się na warsztaty tkackie online organizowane przez Barbican Centre w Londynie!
Barbican Centere w Londynie organizuje warsztaty online ze współczesnego tkactwa.
Carla Bruni – transformacja stylu od supermodelki do żony prezydenta Francji
Carla Bruni – transformacja stylu od supermodelki do żony prezydenta Francji
Od kusicielki po szykowną pierwszą damę. Dowiedz się, jak ewoluował styl Carly Bruni. Zdecydowanie jest czym się inspirować.
Top 7 filmów, których akcja dzieje się w Nowym Jorku!
Top 7 filmów, których akcja dzieje się w Nowym Jorku!
Kochasz Nowy Jork? Miasto, które nigdy nie śpi, a ludzie śnią, aby je zwiedzić? Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, skorzystaj z naszych rekomendacji i wybierz jeden z filmów, jakie proponujemy!
Ostatnie wpisy