W co ubrać się na długi lot?
Lekcje styluPorady stylistki

W co ubrać się na długi lot?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli wybierasz się w daleką podróż, na pewno przeczytałaś już mnóstwo poradników o liniach lotniczych, bagażu podręcznym, sposobach na pakowanie się, dokumentach, szczepieniach i walutach. Czas na ostatni krok: zobacz, jak ubrać się na długą podróż!

Wiele godzin w tej samej pozycji i w tych samych ubraniach…

To dotyczy nie tylko lotu samolotem, ale często również podróży busami, autokarami, samochodami i pociągami. W wielu środkach transportu wciąż nie ma możliwości przebrania się czy wzięcia szybkiego prysznica. Oczywiście, istnieją już pociągi z przedziałami sypialnymi, a przewoźnicy autokarowi zapewniają chociaż krótkie postoje, ale odczuwalny komfort tego typu rozwiązań nadal jest dość niski. Jeśli planujesz podróż w odległe miejsce i czeka Cię kilkugodzinny lot, z pewnością warto zadbać o ubrania, w których dobrze go spędzisz. Prawdopodobnie będziesz mieć dostęp do toalety, ale przy mocno ograniczonym bagażu podręcznym możliwość wzięcia ze sobą ubrań na przebranie lub środków do odświeżenia się może być bardzo ograniczona.

Po pierwsze: ubierz się wygodnie

Najważniejsza zasada, jaką powinnaś się kierować, to Twoje poczucie komfortu. Zdecydowanie lepiej postawić na legginsy La Manuel niż ciasne dżinsy. Pamiętaj, że siedząc przez kilka godzin w jednym miejscu, bez zmieniania pozycji, na pewno odczujesz wszystkie zbyt mocno przylegające elementy Twojego stroju. Jeśli będziesz chciała się przespać, ciasny pasek, za mały rozmiar spodni albo niewygodne buty będą ogromną przeszkodą. Zdecydowanie lepiej jest pomyśleć o tym zawczasu i nie martwić się swoim komfortem, kiedy już wylecisz.

Po drugie: zadbaj o komfort cieplny

Zmieniasz klimat? Nie wiesz, jak odbierzesz temperaturę po wylądowaniu albo jakie warunki będą panować w Twoim samolocie? Doskonałym rozwiązaniem jest ubranie się „na cebulkę”. Załóż na siebie dwie koszulki la manuel (najlepiej jedną z krótkim, a drugą z długim rękawem). Jeśli tego potrzebujesz, dołóż bluzę albo kurtkę. Dzięki temu, jeśli zrobi Ci się za ciepło, będziesz mogła zdjąć jedną z warstw. To również doskonały pomysł na długą podróż, ponieważ ubrania znajdujące się na Tobie nie wliczają się do bagażu podręcznego, więc w każdej chwili możesz je zdjąć i zrobić z nich poduszkę albo prowizoryczną kołdrę, kiedy poczujesz, że przyszedł czas na drzemkę. 

Po trzecie: wygodnie nie znaczy niemodnie

Czy da się wyglądać stylowo i czuć się komfortowo? Oczywiście, że tak! Taką możliwość daje Ci na przykład odzież damska la manuel. Dzięki pięknym kolorom i idealnie dobranym wzorom, poczujesz się jak gwiazda wybierająca się na wakacje swojego życia. Pamiętaj, że wygoda nie musi oznaczać ubrania się w stare dżinsy i sprany t-shirt. Baw się modą, eksperymentuj i przekonaj się, że olśniewające outfity mogą być jednocześnie doskonałe na długą podróż!

Zdj. główne: John McArthur/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie i korzyści z naturalnych maści stosowanych w leczeniu dolegliwości stawowych
Zastosowanie i korzyści z naturalnych maści stosowanych w leczeniu dolegliwości stawowych
Dowiedz się, jak naturalne maści mogą pomóc w leczeniu dolegliwości stawowych. Odkryj różnorodne zastosowania i korzyści płynące z ich regularnego stosowania.
Jak zamaskować zbyt szerokie biodra ubraniami?
Jak zamaskować zbyt szerokie biodra ubraniami?
Borykasz się z problemem szerokich bioder? Sprawdź nasze rozwiązania, aby zamaskować zbyt szerokie biodra i wyglądać pięknie każdego dnia!
Jak czapki ochronne mogą zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy?
Jak czapki ochronne mogą zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy?
Odkryj, w jaki sposób czapki ochronne mogą podnieść poziom bezpieczeństwa w twoim miejscu pracy. Przeczytaj nasze porady i wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa.
Ostatnie wpisy