Jak okulary mogą poprawić wygląd?
Inspiracje

Jak okulary mogą poprawić wygląd?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Okulary kiedyś kojarzyły się negatywnie. Każdy, kto w szkole musiał nosić okulary, robił wszystko, by tego uniknąć. Często nawet wybierano gorsze widzenie od noszenia nieatrakcyjnych opraw okularowych. Obecnie okulary to część mody i często nie tylko uzupełniają outfit, a nawet grają pierwsze skrzypce w stylizacjach. Są też symbolem statusu i znajomości trendów, dlatego noszą je nawet osoby, które nie mają wady wzroku.

Choć okulary mogą bardzo łatwo poprawić nasz wizerunek lub nawet pomóc go wykreować, to nieumiejętnie dobrane oprawki mogą też sporo zepsuć. Na szczęście są złote zasady, jakimi można kierować się podczas doboru okularów, by poprawić wygląd.

Dobieraj okulary do kształtu twarzy

Zawsze staraj się podczas doboru okularów dopasować je maksymalnie do kształtu swojej twarzy. Jeśli nie wiesz od czego zacząć i jak podejść do tematu to spróbuj kierować się zasadą przeciwieństw. Gdy Twoja twarz jest owalna – gratulacje – jesteś największym szczęściarzem! Do owalu pasuje niemalże każda oprawka dobrana w odpowiednim rozmiarze. W przypadku pozostałych kształtów, reguły są takie, że jeśli masz okrągłą buzię, dobrze powinny prezentować się na Tobie prostokątne okulary. W przypadku odwrotności, czyli podłużnej twarzy – analogicznie najlepiej szukać tych wymarzonych wśród okrągłych okularów. Jednym z bardziej uniwersalnych kształtów oprawek są aviatory, które pasują zdecydowanie największej grupie osób o różnych kształtach twarzy.

Dobieraj okulary do swojej urody

Okulary mogą znacząco poprawić Twój wygląd lub nadać określonego wyrazu. Okulary mogą nawet odmłodzić. Cel osiągniesz jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy oprawki będą dopasowane do Twojej urody, a właściwie do jej typu. Możesz też spróbować dopasować oprawki do koloru włosów, z kolei męskie okulary – do odcienia brody. Zasada zatem jest taka, że im ciemniejsza oprawa twarzy, tym oprawka też może być bardziej wyrazista i odwrotnie. W zależności od tego okulary mogą ożywić urodę, nadając jej świeżości i pozytywnego charakteru, albo przynieść zupełnie odwrotny efekt.

Dobieraj okulary o odpowiednim rozmiarze

Okulary, nawet najbardziej zjawiskowe nie będą prezentować się dobrze, jeśli będą w nieodpowiednim rozmiarze. Jeśli oprawki nachodzą na brwi, zsuwają się z nosa lub wręcz przeciwnie – uciskają nos i skronie – to oznaki niedopasowania okularów pod względem rozmiaru. Olbrzymi asortyment optyków, przede wszystkim internetowych, pozwala na bezproblemowe znalezienie oprawki w swoim rozmiarze. We właściwym doborze pomoże m.in. Wirtualna Przymierzalnia Okularów, dostępna m.in. na stronie https://www.wOkularach.pl.

Dopasuj okulary do typu stylizacji

Oprawki powinny idealnie uzupełniać styl, jaki prezentujemy na co dzień. Co więcej warto mieć nawet kilka par okularów, które w zależności od okazji czy stylizacji, będziemy ubierać, by kreować określony wizerunek: https://www.wokularach.pl/blog/poradnik-jak-dobrac-okulary-do-stylizacji. Dzięki temu za każdym razem okulary będą poprawiać nasz wygląd, a nie odwrotnie. W eleganckich stylizacjach, idealnie prezentować mogą się na wielu twarzach kocie okulary. Należą one do ponadczasowych kształtów, które mogą optycznie wyszczuplić twarz a jednocześnie dodać nam klasy i elegancji. W stylizacjach na co dzień dobrze będą zawsze wyglądać klasyczne kształty okularów, ale też geometryczne oprawki, dodają odrobinę szaleństwa do codzienności. Jeśli jednak masz tylko jedną parę okularów i chcesz by była uniwersalna – dobrze wyglądała w każdym momencie – wybieraj z klasycznych modeli typu okrągłe, czy prostokątne oprawki. Jeśli będą odpowiednio dobrane – zawsze będziesz dobrze się w nich czuł i wyglądał!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Egzotyka według Elisabetta Franchi – kapsułowa kolekcja torebek
Egzotyka według Elisabetta Franchi – kapsułowa kolekcja torebek
Elisabetta Franchi Exotic - poznaj kapsułową kolekcję torebek włoskiej marki!
Styl Włoszek. Czym się wyróżnia?
Styl Włoszek. Czym się wyróżnia?
Dzięki Włoszkom możesz nauczyć się, jak stylowo się ubierać. Zainspiruj się!
Stroje kąpielowe damskie nie tylko na lato!
Stroje kąpielowe damskie nie tylko na lato!
Lato w pełni, zatem nie dziwi fakt, iż stroje kąpielowe damskie wyprzedają się w bardzo szybkim tempie. Potrzebujemy ich nie tylko podczas wypoczynku nad morzem, lecz również na basenach czy nad jeziorami.
Ostatnie wpisy