Iris Apfel skończyła właśnie 101 lat – przyjrzyjmy się ikonie stylu!
Encyklopedia modyLudzie

Iris Apfel skończyła właśnie 101 lat – przyjrzyjmy się ikonie stylu!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Iris Apfel sama deklaruje, że jest najstarszą nastolatką na świecie. To amerykańska bizneswoman i projektantka wnętrz, która nie raz pokazała, że wiek to jedynie liczba. Kobieta skończyła niedawno 101 lat i mimo swojego wieku emanuje energią, poczuciem humoru oraz ciekawością ludzi i świata. Dowiedz się więcej o tej ikonie stylu!

Iris Apfel powiedziała kiedyś, że jeżeli nie jesteś piękna, to powinnaś wypracować swój styl i nauczyć się bycia atrakcyjną. Co więcej, kobieta trzyma się tego stwierdzenia i często je powtarza. Jej znakami charakterystycznymi są duże, czerwone usta, krótkie siwe włosy oraz duże okulary. Ponadto przyciąga wzrok wyjątkowymi ubraniami oraz masywną biżuterią. Obok niej nie można przejść obojętnie. Iris swoje stylizacje porównuje do improwizacji jazzowych. Jej styl to boho, haute couture połączone z tanimi sieciówkami. Jest przeciwieństwem minimalizmu – więcej znaczy więcej! Tę myśl wtłacza w każdą część swojego życia.

Kim jest Iris Apfel?

Iris Apfel urodziła się 29 sierpnia 1921 roku w Nowym Jorku. Rodzice nauczyli ją niezależności, zamiłowania do podróży oraz wspaniałego poczucia humoru. Jej mama była modową inspiracją i przykładem, że można łączyć ze sobą różne dodatki. Iris była jedynaczką. Jako nastolatka kochała sklepy z antykami, a później ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Po studiach została asystentką w magazynie modowym. Następnie rozpoczęła karierę projektantki wnętrz i specjalistki od tkanin. Po wojnie poznała swojego przyszłego męża – Carla Apfela. Żyli razem 68 lat. Iris ślub wzięła w wyjątkowej, różowej sukience, ponieważ chciała mieć coś, co później będzie mogła założyć.

Kariera Iris

Iris Apfel była znana w artystycznych kręgach, jednak świat usłyszał o niej dopiero, jak ukończyła 83. rok życia. Najpierw pojawiła się na blogu, a następnie dostała propozycję zorganizowania wystawy. Zatytułowana była „Rzadki Ptak” i trwała od września 2005 roku do stycznia 2006 roku. Okazała się sukcesem. Później Iris trafiła na okładki magazynów i ukazał się film dokumentalny o kobiecie. W wieku 90 lat została twarzą kosmetyków marki MAC.

Iris i moda

Moda dla Iris Apfel jest istotna, ale jako sposób pokazania siebie. Stara się, aby stylizacje były spójne z jej wnętrzem. Iris twierdzi, że jej inspiracją jest jej własna intuicja, a dobieranie stylizacji to rodzaj treningu twórczego. Lubi eksperymentować i próbować nowych rzeczy – podąża za tym, co czuje. Oto cała Iris Apfel!

Twierdzi, że pieniądze nie są wyznacznikiem sukcesu. Najważniejsze jest bycie szczęśliwym i robienie tego, co się kocha. W biznesie wyznaje zasadę małych kroków z naciskiem na ten pierwszy, bo on, według Iris, jest najważniejszy.

Zdj. główne: Yasmina H/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Netflix: top 10 nowych seriali na jesień 2020
Netflix: top 10 nowych seriali na jesień 2020
Idealne propozycje seriali na jesienne wieczory. Netfix przygotował tej jesieni wyjątkową mieszankę świetnych premier. Sprawdź.
Jak nosić swetry, aby podkreślały sylwetkę?
Jak nosić swetry, aby podkreślały sylwetkę?
Lubisz nosić swetry? Sprawdź, jak je nosić, aby nie zniekształciły Twojej sylwetki!
Kosmetyki optycznie powiększające usta
Kosmetyki optycznie powiększające usta
Twoje usta są małe? Chcesz optycznie je powiększyć, jednak nie stać Cię na zabieg w profesjonalnym gabinecie? Sprawdź skuteczne kosmetyki na optyczne powiększenie ust.
Ostatnie wpisy