10 najlepszych dokumentów o modzie, które warto obejrzeć
Inspiracje

10 najlepszych dokumentów o modzie, które warto obejrzeć

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Świat mody, projektantów, modelek i magazynów modowych jest niezwykle fascynujący i intrygujący. Dlatego od lat reżyserzy i dokumentaliści przyglądają się temu nieznanemu dla większości terytorium i przemycają kilka tajemnic, sekretów i smaczków.

Dokumentalne filmy o modzie na pewno zainteresują czytelników Vogue, tych, którzy śledzą najnowsze trendy czy ekscytują się klimatem wybiegów mody. Poznawanie blasków i cieni przemysłu modowego pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat i odczarować trochę wizerunek świata fashion. Poznajcie nasze zestawienie 10 wspaniałych filmów dokumentalnych o modzie. 

Polecane filmy dokumentalne ze świata mody 

  • „Lagerfeld Confidential”

Karl Lagerfeld został legendą już za życia. Mimo że odszedł z tego świata jego styl i wizja jeszcze będą inspiracją dla przyszłych pokoleń. Film opowiada o życiu dyrektora kreatywnego domu mody Chanel i Fendi. Warto poznać go bliżej. 

  • “McQueen”

Kolejna ikona świata mody, której nie ma już z nami, a która wywarła ogromny wpływ na trendy oraz rynek fashion. Alexander McQueen uwielbiał szokować, prowokować i przekraczać granice w modzie. To szczery film o życiu chłopaka z Londynu, który doszedł na sam szczyt.

  • „Dries”

Podobno Dries Van Noten bardzo długo nie chciał zgodzić się na powstanie projektu filmowego ze swoim udziałem. Kiedy przystał jednak na propozycję, wyszło z tego coś bardzo ciekawego i wciągającego.

  • „Jeremy Scott: The People’s Designer”

Każdy z projektantów, aby się przebić i wyróżnić, musi mieć w sobie chociaż nutę szaleństwa, jednak Jeremy Scott prezentuje całą gamę odjechanych pomysłów i projektów. Uwielbia otaczający każdego z nas świat, dlatego dużo inspiracji czerpie z popkultury. 

  • „Dior and I” 

To piękna droga Rafa Simonsa, który objął stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Dior i w ekstremalnie krótkim tempie musiał stworzyć kolekcję haute couture. Historia kończy się happy endem, bo pokaz oraz kolekcja były wspaniałe.

Innymi dokumentami, które warto obejrzeć w jesienny wieczór są : “Iris” o życiu i fenomenie Iris Apfel,  „Diana Vreeland: The Eye Has to Travel”, który opowiada o  Diana Vreeland i amerykańskim Vogue,  „Bill Cunningham New York” to wspaniała pamiątka i opowieść o Billu Cunninghamie – fotografie street style, „The September Issue”, który przedstawia  wyjątkowe, wrześniowych wydaniach Vogue i „Valentino: The Last Emperor” o życiu i twórczości Valentino Garavani. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tilda Swinton – oryginalna i utalentowana. Jaki jest jej styl?
Tilda Swinton – oryginalna i utalentowana. Jaki jest jej styl?
Utalentowana i oryginalna aktorka Tilda Swinton ma na koncie wiele ciekawych ról filmowych. To, co ją odróżnia, to także jej styl. Sprawdź, w co się ubiera!
Jak proces termicznego przekształcania zapewnia bezpieczną utylizację odpadów medycznych?
Jak proces termicznego przekształcania zapewnia bezpieczną utylizację odpadów medycznych?
Dowiedz się, jak technologia termicznego przekształcania przyczynia się do bezpiecznej utylizacji odpadów medycznych, chroniąc środowisko i ludzi.
Obrączki ślubne z białego złota – klasyka z nutką nowoczesności
Obrączki ślubne z białego złota – klasyka z nutką nowoczesności
W poniższym artykule przedstawiamy zalety obrączek z białego złota i powody, dlaczego warto postawić właśnie na nie.
Ostatnie wpisy