Jak zorganizować komunię w domu?
Inspiracje

Jak zorganizować komunię w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Organizacja pierwszej komunii świętej dziecka jest ważnym i jednocześnie stresującym wydarzeniem dla rodziców. Jednym z wyborów, jakie trzeba będzie podjąć, jest miejsce, w którym odbędzie się uroczystość. Organizacja komunii w domu jest jedną z popularniejszych opcji, ponieważ daje możliwość stworzenia intymnej atmosfery, a jednocześnie pozwala na większą kontrolę nad wszystkimi aspektami uroczystości.

Oto kilka porad, które pomogą w organizacji komunii w domu:

  • Wybierz odpowiednią przestrzeń – zastanów się, gdzie w domu będzie najlepsze miejsce na przyjęcie. Zwykle najwięcej miejsca jest w salonie, ale jeśli gości będzie dużo, warto rozważyć również inne pomieszczenia, takie jak ogrodowa altana czy przestronny taras.
  • Zadbaj o dekoracje – udekorowanie przestrzeni może sprawić, że uroczystość nabierze jeszcze bardziej uroczystego charakteru. Zastanów się nad dodatkami, na przykład w białym i złotym kolorze, takimi jak balony, girlandy, czy kwiaty.
  • Przygotuj menu – wybierz potrawy, które będą odpowiadały gustom gości. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie catering, chociaż można też przygotować  jedzenie samodzielnie. Warto pamiętać, aby w menu znalazły się zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie.
  • Zorganizuj miejsca dla gości – postaraj się, aby każdy miał miejsce przy stole. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, możesz rozważyć stojące stoły lub bufet.
  • Zadbaj o muzykę – odpowiednio dobrana muzyka wpływa na atmosferę uroczystości. Jeżeli masz większy budżet, możesz zdecydować się na zatrudnienie DJ-a, choć  równie dobrze możesz przygotować własną playlistę i uruchomić ją na urządzeniu audio.
  • Przygotuj aktywności dla dzieci – jeśli na uroczystość przyjdą dzieci, warto zadbać o ich rozrywkę. Zorganizuj np. malowanie twarzy, zabawy z animatorami, albo wypożyczyć dmuchany zamek.
  • Przygotuj upominki dla gości – nie muszą to być drogie prezenty, ale warto pamiętać o tym, żeby podziękować gościom za przybycie. Mogą to być drobne upominki, takie jak cukierki, pamiątkowe magnesy czy miniaturki wina.

Organizacja komunii w domu może wymagać trochę więcej pracy niż wynajęcie sali, ale pozwala na stworzenie ciepłej i rodzinnej atmosfery, w której dziecko będzie mogło świętować ważne wydarzenie w życiu. Nie bez znaczenia jest także strój dziecka przystępującego do sakramentu komunii, który musi być elegancki i wygodny. Bogaty wybór komunijnych sukienek dla dziewczynki można znaleźć pod tym adresem: https://emmasukienki.pl

Podczas planowania komunii w domu warto pamiętać również o kilku ważnych kwestiach, takich jak odpowiednie przygotowanie przestrzeni, dekoracji, menu, miejsca dla gości czy aktywności dla dzieci. Warto także zadbać o muzykę, która wpłynie na atmosferę uroczystości, oraz o prezenty dla gości, które będą pamiątką z tego ważnego dnia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Produkty polskich marek pomysłem na świąteczny prezent? Zobacz nasz mini-przewodnik!
Produkty polskich marek pomysłem na świąteczny prezent? Zobacz nasz mini-przewodnik!
Szukasz pomysłu na świąteczny prezent? Zobacz, jaką ofertę przygotowały polskie marki!
Ogrody Majorelle – miejsce, któremu nie mógł się oprzeć Yves Saint Laurent
Ogrody Majorelle – miejsce, któremu nie mógł się oprzeć Yves Saint Laurent
Willa w Marakeszu, zwana Ogrody Majorelle, to miejsce, w którym zakochał się Yves Saint Laurent - poznaj historię tego niezywkłego miejsca.
Bielizna nie tylko na randkę, czyli wielki powrót gorsetu!
Bielizna nie tylko na randkę, czyli wielki powrót gorsetu!
Chcesz na co dzień czuć się pięknie i zmysłowo? Zastanawiałaś się kiedyś nad kupnem gorsetu, ale nie wiesz, czy to wygodne? Sprawdź nasz artykuł!
Ostatnie wpisy