Trend unisex – poznaj jego główne składniki
Style w modzie

Trend unisex – poznaj jego główne składniki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz większą popularnością cieszy się trend unisex. Wyjątkowe, kuszące rozwiązania zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn od lat zaznaczają swoją obecność zarówno w przestrzeni mody, jak i kosmetyków.

Czym jest unisex?

Świat mody coraz skuteczniej podbijany jest przez modę unisex, która głośno zaznacza swoją pozycję w branży. Wyjątkowość tego trendu polega na tym, że ubrania przestają podkreślać męskość bądź kobiecość. Wręcz przeciwnie. Ich zadaniem jest ukryć te cechy, a sami modowi giganci na swoich ubraniach podkreślają opisy, że ubiór dostępny jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Nie bez przyczyny często dochodzi również do rezygnowania z podziału na działy męskie i damskie. Zamiast tego przestrzeń sklepowa wyróżniana jest przez jedną, wspólną przestrzeń, w której ubrania dostępne są niezależnie od płci. Ta nowa jakość związana jest bezpośrednio z definicją płci płynnej.

Historia stylu unisex

Wbrew pozorom tego typu stroje nie są wymysłem ostatnich lat. Pierwsze ubrania, które nie miały wyraźnej identyfikacji płciowej, pojawiły się w latach pięćdziesiątych XX wieku w Hollywood. To właśnie gwiazdy srebrnego ekranu pokroju Jamesa Deana zapoczątkowały modę na ubrania dżinsowe i t-shirty, które można było nosić niezależnie od swojej płci. Jednakże na użycie określenia unisex musieliśmy poczekać jeszcze trochę, aż do 1968 roku i publikacji w magazynie „Life”. Wprowadzenie mody na unisex przypadało więc na burzliwe lata rewolucji obyczajowej, a zatem i odejście od tradycji widocznej również w ubiorze. Zaczęły być widoczne kolekcje znanych twórców mody, którzy odeszli od wyraźnego podziału na płeć.

Ubrania w stylu unisex

Podstawowe ubrania, które świetnie wpisują się w styl unisex to dżinsy, bluzy i t-shirty. Co więcej, w modzie tej można było zauważyć szerokie łączenie ubiorów damskich i męskich. Na ostatnich wybiegach modowych królowały modelki w spódnicach noszonych do męskich marynarek. Poza tym kobiety coraz częściej ubierają krawaty. Moda unisex wykracza poza zwykłe, stereotypowe patrzenie na to, co i jak należy nosić. Modelki nieraz ubierane są w czarne smokingi wraz z wiązaniami przy szyi – zakładane mają nie tylko krawaty, ale i na przykład muszki. Coraz częściej możemy zauważyć zmianę w przypadku butów i proponowanie obcasów również dla męskiej części społeczeństwa. 

Jakie składniki powinny zawierać najnowsze rozwiązania modowe? Unisex bazuje często na kontrastach. Warto więc łączyć typowo męskie bluzy z odpowiednio dopasowanymi spódnicami. Świetnie można zaprezentować również mini spódnice w połączeniu z glanami, a do nich idealnie dopasują się oversize’owe trencze. Jak widać, unisex może oznaczać nie tylko ubrania kojarzone z jedną płcią, ale i takie ubrania, które z osobna łączymy z mężczyznami lub kobietami, ale które są połączone w nowej, ciekawej kombinacji w stylu unisex.

Kosmetyki unisex

Unisex to nie tylko ubrania. Można się o tym przekonać, kiedy zdecydujemy się na kosmetyki, które nie są już dedykowane wyłącznie jednej płci. Minęły już czasy, w których żele regenerujące do ciała i włosów były przeznaczone tylko dla kobiet. Najnowsze linie regenerujące i zapachowe zapewniają długotrwałą ochronę i pielęgnację niezależnie od płci osób je stosujących. Trend unisex ma na celu sprawienie, że zaczniemy dostrzegać to, iż dbanie o siebie jest naturalne nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Również i zapachy przygotowywane przez znane marki przestają mieć etykietę „damskie” lub „męskie”, a zamiast tego okraszone są opisem UNISEX. Takie perfumy staną się świetnym rozwiązaniem zarówno dla podkreślenia wrażliwej kobiecości, jak i zadziornej męskości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kate Moss – skandalistka, która podbiła świat mody
Kate Moss – skandalistka, która podbiła świat mody
Kate Moss od lat urzeka swoimi stylem, który wyznacza nowe trendy w modzie. Dowiedz się, na czym polega jej fenomen i poznaj 5 zasad, które stosuje w swoich stylizacjach!
Oczyszczanie i demakijaż: Kluczowe kroki do zdrowej i promiennej skóry
Oczyszczanie i demakijaż: Kluczowe kroki do zdrowej i promiennej skóry
Skuteczne oczyszczanie i demakijaż - klucz do zdrowej i promiennej skóry.
Jak reklamowana jest marihuana medyczna, skoro to zabronione?
Jak reklamowana jest marihuana medyczna, skoro to zabronione?
Marihuana medyczna stanowi coraz ważniejszy element w leczeniu różnych schorzeń, od przewlekłego bólu po stany lękowe.
Tagi
Ostatnie wpisy