Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Tam, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością, wyłania się popularny styl glamour. Choć nie pasuje do każdej przestrzeni i nie każdemu przypadnie do gustu, to gwarantujemy, że wybranemu wnętrzu nada odrobinę luksusu i szlachetności. Przeczytaj i poznaj go lepiej.
Wnętrza typu glamour są zazwyczaj bardziej odpowiednie dla bardziej przestronnych domów i mieszkań, najlepiej tych zlokalizowanych w budynkach zabytkowych o wysokich sufitach. Typowe są tutaj materiały powszechnie uważane za bardziej luksusowe. Nie można zatem zapomnieć o marmurze, aksamicie lub satynie, które najlepiej prezentują się w połączeniu ze złotymi lub szklanymi dodatkami. Krótko mówiąc, jak sama nazwa wskazuje, we wnętrzu glamour nie może zabraknąć okazałego blasku.
Jeśli chodzi o kolory, to wnętrza w tym stylu często odziewają się w czerń, co wcale nie musi sprawiać ponurego, ani ciasnego wrażenia. Wynika to z większej przestrzeni, w której najczęściej występuje styl glamour. Inne popularne kolory to neutralne szarości i kremy, które łączą się z różnymi kolorami od odcieni fioletu, poprzez pudrowy róż czy czerwień, po bardzo popularny dziś szafir i inne ciemniejsze odcienie zieleni i błękitu. Nie powinno też zabraknąć kolorów metali. Najczęściej jest to oczywiście złoto, ale czasami sprawdzi się też srebro.
Wnętrza w stylu glamour są na pierwszy rzut oka krzykliwe, ale nigdy nie powinny być przesadzone. Elementy delikatne i neutralne zawsze łączyć powinny się z wyrazistymi. Dotyczy to nie tylko kolorystyki i wzorów, ale również samego wyposażenia mieszkania. Każdy wyróżniający się element zawsze wymaga wyważenia, ponieważ wnętrza w stylu glamour nieco inspirują barokowymi, ale nigdy nie zmieniają się w nie całkowicie. Dlatego nie powinny być przesadnie zdobione, ale po prostu „w sam raz”. Granica jest tu naprawdę cienka. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, nie bój się czerpać inspiracji z magazynów lub od razu zaproś do pomocy projektanta mieszkań.
Jeśli chodzi o salony, często dominującym elementem jest tu sofa. Jeśli jednak nie chcesz wybierać zestawu wypoczynkowego bezpośrednio w tym stylu, możesz wybrać minimalistyczny model i „dodać” trochę efektu glamour w postaci dodatków takich jak narzuty, poduszki, lampy, dywany czy stolik kawowy. Marmurowy dekor lub złote nogi stołów, krzeseł i foteli będą dobrze wyglądać. Poza tym na pewno nie pomylisz się wybierając meble czy dodatki z litego drewna. Pamiętaj jednak aby nie przesadzić, jeden element w tym stylu nada charakter całemu pomieszczeniu.
Zdjęcie główne:Liliane Limpens/unsplash.com