Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?
Lekcje styluPorady stylistki

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Istnieje wiele różnych rzeczy do rozważenia przy wyborze okularów przeciwsłonecznych. Poziom zabarwienia, rozmiar i kształt soczewki, kolor ramki i materiał sprawiają, że jest to dość skomplikowana decyzja dla każdego konsumenta. Rozważając, jakie okulary przeciwsłoneczne kupić, warto pamiętać, że nie wszystkie chronią oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, więc upewnij się, że wybierasz te, które oferują 100% ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Według producenta tego typu okulary są idealne, ponieważ redukują odblaski, dzięki czemu są wygodniejsze do noszenia w słoneczne dni. Pomagają również zmniejszyć obciążenie oczu i zmęczenie, co może być dodatkowym atutem, jeśli jesteś na wakacjach i starasz się dobrze bawić.

Są również doskonałym wyborem, ponieważ mogą one pomóc w zapobieganiu odbijaniu się promieni słonecznych od powierzchni i wody. Okulary z polaryzacją są również dobre do prowadzenia samochodu, ponieważ zmniejszają zmęczenie oczu podczas jazdy w jasnym świetle słonecznym.

Jaki kształt powinny mieć okulary przeciwsłoneczne?

Istnieje wiele różnych kształtów, w których mogą być wykonane okulary przeciwsłoneczne. Mogą być prostokątne lub kwadratowe, okrągłe, a nawet w kształcie serca. Niektórzy ludzie wolą bardziej zaokrąglone soczewki, podczas gdy inni lubią coś bardziej kanciastego.

Kształt twojej twarzy będzie również odgrywał rolę w tym, jaki rodzaj okularów wygląda najlepiej na tobie. Jeśli chodzi o wybór najlepszego kształtu okularów przeciwsłonecznych, istnieje wiele czynników do rozważenia. Pierwszym z nich jest to, co wygląda dobrze na twojej twarzy, a to będzie zależało od kształtu twojej głowy i twarzy, a także od twojego osobistego stylu.

Drugie jest to, jak okulary będą używane. Czy szukasz pary okularów przeciwsłonecznych, które mogą być noszone jako codzienne okulary? Czy chcesz czegoś bardziej sportowego lub swobodnego, czy też potrzebujesz czegoś, co jest bardziej formalne? Jeśli masz okrągłą twarz, będziesz chciał uniknąć okularów przeciwsłonecznych, które są zbyt kanciaste i zamiast tego zdecydować się na coś bardziej okrągłego.

Jeśli masz długą lub wąską twarz, wybierz okulary z szerszym obiektywem. Inną rzeczą do rozważenia jest kształt twoich oczu. Soczewki w kształcie serca mogą wyglądać najlepiej na kogoś, kto ma owalną twarz, podczas gdy ci z bardziej okrągłą twarzą będą wyglądali lepiej z prostokątnymi ramkami.

Kolejnym czynnikiem jest to, jakiego stylu okularów przeciwsłonecznych szukasz. Istnieje wiele opcji do wyboru, a one wahają się też ceną i jakością.

Jednak jeśli chcesz coś bardziej stylowego lub wysokiej jakości, to może kosztować trochę więcej pieniędzy z przodu, ale będzie to model solidny w dłuższej perspektywie czasowej.

Czy dzieci też muszą nosić okulary przeciwsłoneczne?

Tak, dzieci również powinny nosić okulary przeciwsłoneczne. Mogą być tak samo podatne na choroby oczu, jak dorośli i potrzebują ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niektóre okulary przeciwsłoneczne mogą nawet posiadać oznaczenie ochrony przed promieniowaniem UV, aby rodzice wiedzieli, jakie są bezpieczne okulary dla ich dziecka.

Nawet jeśli maluchy nie spędzają dużo czasu na zewnątrz, ważne jest, aby chronić ich oczy przed słońcem.

Należy również pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny być odporne na rozbicie i uderzenie. Jeśli dziecko wpadnie na coś, mając na sobie okulary, może doznać poważnych obrażeń, jeśli soczewki pękną, gdy będą założone.

Fot.: Lucas George Wendt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polskie marki biżuterii, które musisz znać
Polskie marki biżuterii, które musisz znać
Oto 7 polskich marek biżuterii tworzących niepowtarzalne, nietuzinkowe dodatki i akcesoria, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Wszystkie są tworzone przez kobiety dla kobiet. Z pasji.
Galanteria skórzana – ponadczasowa klasyka
Galanteria skórzana – ponadczasowa klasyka
Skóra nie bez powodu kojarzona jest z elegancją. Sprawdź, jakie wyroby skórzane są najpopularniejsze i dlaczego warto zdecydować się na nie.
Top 5 czarnych total looków podpatrzonych u ikon mody
Top 5 czarnych total looków podpatrzonych u ikon mody
Inspirujące stylizacje ikon mody w czarnym total looku. Sprawdź.
Ostatnie wpisy