Trądzik na plecach – jak sobie z nim poradzić?
Uroda

Trądzik na plecach – jak sobie z nim poradzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trądzik na plecach to przykra przypadłość, która może powodować spory dyskomfort. Dowiedz się, w jaki sposób sobie z nim radzić. Niekiedy potrzebna jest pomoc dermatologa, ale domowe sposoby także się sprawdzają. Sprawdź to!

Trądzik na plecach – problem niezależny od wieku

Wstydliwy dla wielu osób problem pryszczy na plecach niekoniecznie ma związek z młodym wiekiem. Nieprzyjemne zmiany skórne mogą zdarzyć się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych, więc warto wiedzieć jak sobie z nim radzić.

Pryszcze na plecach zdarzają się bardzo często, a są o tyle kłopotliwe, że mamy do nich nieco trudniejszy dostęp niż do tych wyprysków, które pojawiają się na twarzy. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. 

Trądzik na plecach – przyczyny powstawania

Na początku warto dowiedzieć się, jaki jest powód naszego problemu. Jeżeli chodzi o przyczyny powstawania trądziku na plecach, to jest nie inaczej jak ze zmianami na wszystkich innych częściach ciała. Powodów należy szukać w naszym układzie hormonalnym oraz dużej aktywności gruczołów łojowych i nadmiernego wydzielaia sebum.

Wśród częstych przyczyn zmian skórnych można wymienić także między innymi nieprawidłową dietę, nieodpowiednią pielęgnację, stres czy nadmierną potliwość. Jeżeli masz nałogi one również mogą się do tego przyczynić. Nie bez znaczenia są oczywiście także uwarunkowania genetyczne lub ewentualna nieprawidłowa higiena. Jak widać, przyczyna może być jedna wiodąca lub może to być szereg powodów. 

Domowe sposoby na trądzik na plecach

Jeżeli problem nie jest jeszcze bardzo dokuczliwy, warto postawić na domowe sposoby zwalczania trądziku na plecach. 

Podstawa to regularna higiena i nawilżanie skóry, ale także unikanie sztucznych tkanin. Przewiewne ubrania wykonane z naturalnych materiałów – na to należy postawić, chcąc zwalczyć trądzik na plecach. Kolejne kroki, bez których będzie trudno pozbyć się trądziku, to zbilansowana dieta i odpowiednie nawilżenie organizmu. Wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej również ma bardzo duże znaczenie i to nie tylko dla ogólnego stanu naszego organizmu, ale także właśnie dla kondycji skóry.

Leczenie trądziku u dermatologa

Gdy pryszcze na plecach na poważnie uprzykrzają nam życie, nie ma na co czekać – potrzebna jest konsultacja dermatologa. Lekarz tej specjalizacji dobierze odpowiednie leczenie, często będą to doustne środki farmakologiczne. Niejednokrotnie zdarza się, że konieczna jest nawet antybiotykoterapia lub – w przypadku dorosłych kobiet – antykoncepcja hormonalna. 

Nie mniej istotne od samego zwalczenia trądziku jest zapobieganie powstaniu blizn i przebarwień, w czym także pomoże terapia u dermatologa. 

(fot.pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zastanawiałeś się, skąd biorą się trendy? Poznaj genezę modowych hitów
Czy zastanawiałeś się, skąd biorą się trendy? Poznaj genezę modowych hitów
Zanurz się w fascynujący świat trendów modowych. Dowiedz się, co kształtuje modne hity, tropi trendów i jak ewoluują przez lata.
Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i Robert DeNiro – zagrają w filmie „Zabójstwo Gucciego”
Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i Robert DeNiro – zagrają w filmie „Zabójstwo Gucciego”
Lady Gaga, Adam Driver, Jarded Leto i Robert Deniro zagrają w najnowszym filmie opowiadającym o kulisach zabójstwa Maurizio Gucciego.
Gal Gadot zagra Kleopatrę?
Gal Gadot zagra Kleopatrę?
Miłośnicy dobrego kina już zacierają ręce. Po kilkudziesięciu latach zdecydowano nakręcić nowy film o Kleopatrze. Czy Gal Gadot zagra władczynię Egiptu?
Ostatnie wpisy