Inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Uczelnia to instytucja poważna, często o sięgających wieków tradycjach. Wypada więc, by studenci ubierali się adekwatnie do renomy instytucji, w której studiują. Z drugiej jednak strony, spędzają w niej bardzo dużo czasu. Stąd pojawia się kwestia wygody. Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu, w jaki sposób powinni ubierać się studenci.

Wygoda przede wszystkim!

Studenci spełniają w murach szkół wyższych po kilka godzin dziennie. Gdyby je zsumować, mógłby wyjść z tego niemal etat. W związku z tym warto, by uczelniany ubiór był luźny. Spędzanie całych godzin w ciuchach obcisłych byłoby w końcu koszmarem. Utrudniałoby skupienie się na zajęciach i odbijało się na osiąganych na nich wynikach. Jako spodnie najlepiej wybrać jeansy. Są one wygodne, luźne, a przy tym nie urągają godności uczelni. Pomimo podobnych parametrów, dresy nie byłyby zapewne najmądrzejszym wyborem.

W kwestii wyboru odzieży górnej można postawić na bluzę z kapturem na mniej ciepłe dni. Oczywiście warto zadbać o nadruki na niej – wulgarne, znieważające uczelnię czy o charakterze politycznym odpadają. Lepiej postawić na nadruki z logiem producenta, niekontrowersyjnymi hasłami czy na bluzy bez wzorów graficznych. Analogicznie będzie z T-shirtami.

Kiedy zakładać strój galowy?

Są jednak sytuacje, w których zaproponowany powyżej wariant nie wchodzi w rachubę. Będą to głównie uczelniane uroczystości, których powaga wymusza odświętny strój. W przypadku Panów jako strój galowy sprawdzi się klasyczny zestaw złożony z garnituru, spodni do niego, koszuli oraz krawatu. Panie mogą wybrać koszulę oraz spódnicę odpowiedniej długości. Najoczywistszą okazją na taki ubiór są wszelkie egzaminy, w tym także egzamin dyplomowy, popularnie nazywany obroną pracy. W upalniejsze dni można rozważyć odejście od koloru czarnego znanego ze szczególnego nagrzewania się.

 

Rozpoczęcie oraz zakończenie roku akademickiego także będą wymagały ubrania się na galowo. Koniec końców, podczas takich ceremonii studenci spotykają najwyżej postawione osoby na całej uczelni. Będą to rektor (z zastępcami nazywanymi prorektorami) czy dziekani poszczególnych wydziałów. Uroczystość mogą także uświetniać przedstawiciele lokalnego magistratu czy nawet politycy szczebla krajowego.

O studentach prawa krąży stereotyp, jakoby nosili oni strój galowy jako swój domyślny. Nie jest to od nich wymagane pod względem formalnym, jednak wielu z nich się na to decyduje. Niemniej, jeśli na danym wydziale prawa i administracji większość osób tak robi, warto by Czytelnik się do nich dopasował. Niektóre kierunki, takie jak na przykład prawo, często nieformalnie wiążą się z odpowiednim ubiorem.

Podsumowanie

W poniższym artykule spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Jak najczęściej ubierają się studenci?„. Przedstawiliśmy naszym Czytelnikom porady co do ubioru przewidzianego na zwyczajny dzień na uczelni. Poruszyliśmy także kwestie najważniejszych wydarzeń, na jakie studenci powinni przywdziać stroje galowe. Mamy nadzieję, że nasz artykuł dobrze odpowiedział na powyższe zagadnienia.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiehl’s Love Poland – ulubione produkty w nowej odsłonie!
Kiehl’s Love Poland – ulubione produkty w nowej odsłonie!
Kosmetyki Kiehl’s są cenione od lat. Łączą wysoką jakość z wieloletnią tradycją. Teraz prezentują się w zupełnie nowej - polskiej odsłonie. Sprawdź!
Makijaż w stylu Francuzek
Makijaż w stylu Francuzek
Jak wykonać makijaż w stylu Francuzek? Podpowiadamy, jak go zrobić!
Alber Elbaz – wizjoner i ulubieniec świata mody
Alber Elbaz – wizjoner i ulubieniec świata mody
Był autorytetem, ikoną i geniuszem oraz światowej klasy krawcem. Dowiedz się, jak potoczyła się kariera Albera Elbaza.
Ostatnie wpisy