Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Marzy Ci się piękna gładka cera? Stosuj regularnie peeling do twarzy. Doskonale ją oczyści, zbawiennie wpłynie na jej stan i wygląd. Przede wszystkim świetnie ujędrni skórę, poprawiając jej ukrwienie. Przygotuje skórę do przyjęcia składników innych kosmetyków odżywczych bądź nawilżających, pozwalając im dotrzeć do głębszych warstw skóry i lepiej się wchłonąć. Zapobiegnie także trądzikowi czy wrastaniu włosków. Właściwa pielęgnacja naszej skóry to szereg czynności, które musimy wykonać przed i po jej oczyszczeniu. Niezwykle istotna jest kolejność, w jakiej wykonasz poszczególne czynności. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak prawidłowo pielęgnować swoją skórę przy pomocy peelingu.
Peeling mechaniczny jest chyba opcją najpopularniejszą. Taki peeling możesz przygotować samodzielnie w domu np. przy pomocy fusów z kawy z dodatkiem cukru i oliwy. Możesz też użyć gotowych kosmetyków np. peeling do twarzy z witaminą C Avon Anew lub peeling micelarny do twarzy Avon nutraeffects. Peeling drobnoziarnisty lepiej sprawdzi się u osób, które mają suchą lub wrażliwą cerę. Do skóry tłustej lub zanieczyszczonej zaleca się ten z większymi drobinkami. Z kolei peeling enzymatyczny sprawdza się przy każdym rodzaju cery, nie powoduje podrażnień, przez co równie dobrze może być stosowany do cery wrażliwej, naczynkowej lub trądzikowej. Peeling chemiczny wykonuje się w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym. Musimy mieć na uwadze, by nie planować takiego zabiegu przed ważnym wyjściem, ponieważ bezpośrednio po peelingu kwasami skóra często jest zaczerwieniona przez kilka dni. Peeling kawitacyjny, z kolei najbezpieczniej wykonywać w sezonie jesienno-zimowym, ze względu na brak promieni słonecznych, które mogą źle wpływać na złuszczoną skórę. Peeling azjatycki natomiast jest szczególnie polecany do cery tłustej, mieszanej oraz takiej, która ma tendencję do zmian trądzikowych czy łojotoku.
Co do zasady małą ilość scrubu najlepiej jest nakładać palcami na oczyszczoną, wilgotną skórę twarzy (oraz szyi), omijając okolice oczu i ust. Następnie trzeba go delikatnie rozmasować na skórze, a potem spłukać letnią wodą. Efekt mikrokrążenia, który przyspiesza peeling możesz dodatkowo wzmocnić poprzez masaż twarzy.
Sekretem zabiegu prawidłowego oczyszczania twarzy jest odpowiednia kolejność czynności. Najpierw dokładnie usuwamy makijaż. Potem złuszczamy skórę przy pomocy peelingu, a następnie przemywamy ją tonikiem i nawilżamy za pomocą kremu bądź maseczki czy serum. Szeroki wybór kosmetyków, które wesprą Cię we wszystkich tych krokach pielęgnacji znajdziesz na stronie Avon.
Peelingu najlepiej używać wieczorem, gdy mamy trochę więcej czasu. Po oczyszczeniu i tonizacji skóry, doskonała będzie odżywcza i mocno nawilżająca maseczka np. z glinki. Unikaj kosmetyków z alkoholem w składzie, mentolem i kwasami. Po peelingu nie używaj również zwykłego mydła. Jeśli chodzi o krem, na koniec lepiej sprawdzą się lżejsze, niezbyt tłuste kremy nawilżające.
Peeling zaleca się przed depilacją (co pomoże usunąć cebulki włosów) oraz przed nałożeniem samoopalacza (co zapewni bardziej równomiernie rozłożenie kosmetyku).
Pamiętaj o tym, że zbyt częsty peeling może osłabić warstwę ochronną skóry, co prowadzi do jej przesuszania i podrażnień. Stosowanie go jednak zbyt rzadko sprawia, że pory się zatykają i na cerze pojawiają się wypryski. Warto więc zachować umiar i używać scrubów raz w tygodniu.
Uwaga – zrezygnuj z zabiegów złuszczających, gdy zaobserwujesz u siebie np. opryszczkę bądź stan zapalny skóry lub podrażnienie.
opracowano na zlecenie partnera, tj. Avon
Zdjęcie: materiał Partnera.