Tego koloru nie zakładaj na rozmowę o pracę!
Dress codeLekcje stylu

Tego koloru nie zakładaj na rozmowę o pracę!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy oceniani po wyglądzie, nawet w takich okolicznościach, jak rozmowa o pracę. Rekruterzy nawet nieświadomie zwracają uwagę na nasz strój, tym samym przypisując nam określone cechy. 

Najczęściej na oficjalne spotkania zakładamy stylizacje utrzymane w czarnej oraz białej kolorystyce, co jest bardzo trafnym wyborem. Sprawdź, jakich barw należy unikać. 

Jakiego koloru stroju lepiej wystrzegać się, ubiegając się o pracę?

Naukowcy udowodnili, że są kolory, których lepiej wystrzegać się, kompletująć strój na rozmowę z potencjalnym pracodawcą. Na rozmowę o pracę zdecydowanie nie powinno przychodzić się w ubraniach w kolorze pomarańczowym, gdyż jest to kolor kojarzony z brakiem kompetencji i profesjonalizmu.

Niezależnie od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz, najlepiej założyć outfit utrzymany w biznesowym dress codzie. Dzięki temu uwaga Twoich rozmówców będzie mogła w pełni skupić się na Tobie i nie będzie rozproszona przez nieodpowiedni strój.

Zdj. główne: dominik hofbauer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lata 80. wracają! Poznaj wyznaczniki stylu tej dekady
Lata 80. wracają! Poznaj wyznaczniki stylu tej dekady
Moda zatacza koło – jak bumerang wróciły do nas gorące trendy lat 80. O czym dokładnie mowa? Które ubrania wpisują się w tę tendencję?
Jak specjalistyczna protetyka zębów może Ci pomóc?
Jak specjalistyczna protetyka zębów może Ci pomóc?
Utrata zębów może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych i estetycznych. Nieleczone braki w uzębieniu prowadzą do zaniku kości, co utrudnia odbudowę uzębienia w przyszłości.
Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Świadoma i przemyślana pielęgnacja włosów to jedyny sposób na to, by były one zdrowe i lśniące. Przekonaj się, jakich kosmetyków potrzebujesz, aby odpowiednio dbać o swoje włosy.
Ostatnie wpisy