Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?
Porady stylistki

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne to bardzo ważny element każdej letniej stylizacji, choć coraz częściej nosimy je niemal przez cały rok. Kluczem do świetnego wyglądu będzie dobranie okularów, które idealnie pasują do kształtu naszej twarzy. 

Okazuje się, że jedne modele będą wyglądać na nas korzystnie, a inne trochę mniej. Warto więc poznać ogólne zasady doboru okularów przeciwsłonecznych, dzięki czemu podczas zakupów bez trudu dokonamy dobrego wyboru.

Aktualnie w sklepach możemy znaleźć mnóstwo modeli okularów przeciwsłonecznych. Będą to zarówno niewychodzące z mody lenonki czy raybany, jak i np. oprawki o nieregularnych kształtach, które są hitem tego sezonu. Przez to, że wybór jest tak zróżnicowany, powinniśmy ograniczyć decyzję jedynie do modeli, w których wyglądamy oszałamiająco dobrze. Praktyczne wskazówki w połączeniu z wyczuciem stylu pozwolą na dobranie rewelacyjnego dodatku, który znakomicie uzupełni każdy look. Stań przed lustrem i dokładnie przyjrzyj się kształtowi swojej twarzy, bo to właśnie od niego zależy, które okulary przeciwsłoneczne wyglądają na nas najlepiej. Poniżej dowiesz się, które modele okularów przeciwsłonecznych najkorzystniej będzie łączyć z danym kształtem twarzy. To praktyczny poradnik, dzięki któremu wybór okularów na lato stanie się banalnie prosty. 

Jakie okulary pasują do Twojego kształtu twarzy? 

Twarz owalna 

Dziewczyny, które mają twarz owalną, nie powinny mieć najmniejszego problemu z doborem idealnych okularów przeciwsłonecznych. Ich proporcjonalna twarz sprawia, że praktycznie każdy model wygląda na nich znakomicie. Świetnym wyborem będą zatem zarówno klasyczne i ponadczasowe kształty oprawek, jak aviatory czy kocie oczy, jak i okulary o wymyślnych, często zabawnych kształtach. Przed zakupem upewnij się, że nosek dobrze trzyma się na grzbiecie nosa. Ważne są również Twoja odczucia wizualne, dzięki którym dany model okularów doda Ci pewności siebie! 

Twarz okrągła 

Panie, które posiadają zaokrągloną twarz, powinny wystrzegać się kilku modeli okularów przeciwsłonecznych. Niekorzystnie wyglądać będą wszystkie fasony jeszcze bardziej uwypuklające okrągły kształt buzi. Może warto zrezygnować z lenonek czy dużych oprawek na rzecz okularów o bardziej ostrych kształtach. Świetnie sprawdzą się tutaj okulary kwadratowe, prostokątne czy ponadczasowe modele imitujące kocie oczy. Bardzo korzystnym wyborem będą ultranowoczesne okulary mające nieco futurystyczny charakter. 

Twarz kwadratowa 

Twarz kwadratową warto ozdabiać dodatkami i akcesoriami, które sprawią, że nabierze ona nieco łagodniejszego wyrazu. Dlatego do takiego kształtu buzi najlepiej dopasować oprawki o nieco zaokrąglonych krawędziach. Oczywistym wyborem będą więc okulary przeciwsłoneczne o owalnym kształcie oraz kocie oczy. 

Twarz trójkątna 

Osoby mające spiczaste podbródki powinny popracować nad tym, aby dobrane dodatki poprawiły ogólne proporcje twarzy. W tym celu można postawić na okulary przeciwsłoneczne, które charakteryzują się niebanalnym designem, czyli tzw. pilotki. Atrakcyjny kształt tego modelu świetnie naprawi harmonię między górą a dołem twarzy. W tym przypadku warto odpuścić sobie mocno zarysowane oprawki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*