Jak dobierać ubranka dla dziecka?
Lekcje styluStyle w modzie

Jak dobierać ubranka dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Spodziewając się dziecka, możemy popaść w szał kupowania ubranek. Na sklepowych wieszakach wszystkie prezentują się słodko i kusząco, jednak czy sprawdzą się w praktyce? Dziś prezentujemy kryteria, którymi warto kierować się przy doborze dziecięcej garderoby.

Z jakiego materiału wybierać ubranka dziecięce?

Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze ubranek dziecięcych, jest materiał. Odzież powinna być przede wszystkim wytrzymała, miękka i wygodna w noszeniu. Niewątpliwą zaletą będzie również możliwość łatwego wyprania ubranek. Tę kwestię z pewnością docenimy, gdy maluch rozpocznie naukę jedzenia.

Najlepszy wyborem będą ubranka uszyte z bawełny. Bez problemu można je prać w pralce, dzięki czemu będą idealnie doczyszczone oraz pozbawione wirusów i bakterii. Materiał jest miękki i delikatny dla skóry dziecka, tak więc bawełniane ubranka będą noszone przez dziecko z przyjemnością. Równie dobrze sprawdzi się odzież wełniana. Ta z kolei cechuje się doskonałymi właściwościami termicznymi. W zimę ogrzewa ciało dziecka, a latem ja chłodzi. Jeżeli jednak maluch ma wrażliwą skórę, wełniane ubrania mogą powodować dyskomfort. Warto wtedy postawić na mieszkankę z jedwabiem. Należy mieć na uwadze również to, że ubrania uszyte z tego materiału wymagają prania w specjalnym programie, a trudniejsze do usunięcia plamy mogą pozostawić po sobie ślad.

Jak ubierać dziecko w zależności od pogody i pory dnia?

Inaczej ubieramy dziecko w domu na dzień, inaczej do snu, a jeszcze inaczej na wyjście na spacer. Dodatkowo, dochodzą do tego kwestie związane z pogodą i porą dnia. W pierwszych dniach życia dziecka, powinniśmy ubierać je w jedną warstwę więcej, niż sami jesteśmy ubrani. Powinniśmy starać się kontrolować na bieżąco, czy dziecku nie jest za zimno lub za gorąco. W jaki sposób? Sprawdzajmy, czy jego skóra jest ciepła i sucha. Nie musimy skupiać się na samych rączkach. To m.in. stopy powinny być zawsze ciepłe.

Jak ubierać dziecko w domu?

Domowa garderoba dziecięca powinna składać się z kilku niezbędnych elementów. Maluch powinien być ubrany w dwie warstwy, najlepiej bawełniane. Pierwszą z nich może być body niemowlęce. W zależności od temperatury, wybierajmy te z długim lub krótkim rękawem. Dobrze, gdy ma dodatkowe zapięcia w okolicy dekoltu – wtedy jego zakładanie oraz zdejmowanie będzie o wiele bardziej komfortowe. Na co dzień równie dobrze sprawdzają się pajace. Jeżeli nie chcemy ubierać dziecka w jednoczęściowe komplety, postawmy na miękkie dresowe spodnie.

Jak ubrać małą dziewczynkę na wyjście?

Już nawet małe modnisie chcą się prezentować wyjątkowo na specjalne okazje. Sukienki dla dziewczynki powinny być odpowiedniej długości, by nie sprawiały dyskomfortu w noszeniu. Niebagatelną rolę odgrywa również odpowiedni materiał. Miękka i przyjemna w dotyku bawełna sprawi, że dziewczynka będzie nosić sukienkę z przyjemnością. Dodatkowo nie bez znaczenia jest odpowiednia bielizna dziecięca, która powinna spełniać najwyższe standardy.

Fot.: Senjuti Kundu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób dobrać bieliznę?
W jaki sposób dobrać bieliznę?
Wiele kobiet zastanawia się, jak wyeksponować atuty swojej figury, żeby poczuć się w swojej skórze dużo pewniej. Otóż sekret tkwi we właściwie dobranej bieliźnie. Warto dowiedzieć się kilku praktycznych wskazówek, które sprawią, że bez trudu znajdziemy najlepsze zestawy dla siebie. Odpowiednio dobrana bielizna pomoże ukryć drobne mankamenty urody.
Stylizacje na letnie przyjęcia – elegancja i komfort w jednym
Stylizacje na letnie przyjęcia – elegancja i komfort w jednym
Odkryj sposoby na efektowne i wygodne stylizacje na letnie przyjęcia. Sprawdź, jak połączyć elegancję z komfortem, aby cieszyć się każdą chwilą.
Ostrzyknięcie kręgosłupa w walce z bólem
Ostrzyknięcie kręgosłupa w walce z bólem
Wiele osób zmaga się z problemem bólu kręgosłupa, który dotyka od 60 do 80 procent populacji, stając się powszechnym zjawiskiem.
Ostatnie wpisy