Jak dbać o skórzane buty?
Lekcje styluPorady stylistki

Jak dbać o skórzane buty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Skórzane buty to synonim klasy i elegancji. Oprócz swoich walorów estetycznych charakteryzują się również trwałością i odpornością na uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, że o buty wykonane z naturalnej skóry trzeba dbać. Podpowiadamy, jak pielęgnować skórzane buty, aby służyły Ci przez długie lata.

Przechowywanie skórzanego obuwia

Jeśli zależy Ci na trwałości i pięknym wyglądzie Twoich skórzanych butów, to przede wszystkim pamiętaj o prawidłowym przechowywaniu. Co to oznacza? Najlepiej, aby było to ciemne miejsce o temperaturze od 5 do 15 stopni Celsjusza. Nie może być to także miejsce o dużej wilgotności. Postaraj się również przechowywać buty w taki sposób, aby ochronić je przed kurzem. Dobrze sprawdzą się więc różnego rodzaju pokrowce na skórzane buty, które nie tylko ochronią buty przed wilgocią i kurzem, ale także zapewnią prawidłową wentylację, która jest niezwykle ważna dla kondycji skóry.

Pielęgnacja skórzanych butów w 3 krokach

Podstawowa pielęgnacja butów wykonanych ze skóry powinna opierać się na trzech podstawowych krokach: czyszczeniu, impregnacji i nabłyszczaniu. 

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem jest regularne czyszczenie butów. Jest to szczególnie ważne w przypadku butów na zimę i jesień, kiedy mają one stały kontakt z wodą, błotem oraz solą. Do czyszczenia butów ze skóry licowej najlepiej nada się miękka, lekko wilgotna ściereczka. Natomiast buty z nubuku lub zamszowe lepiej czyścić specjalną szczoteczką. Pamiętaj też, aby zawsze dokładnie osuszać swoje skórzane obuwie.

Drugim krokiem jest impregnacja. W tym celu doskonale sprawdzą się różnego rodzaju oleje do skór, oil protectory i aerozole. Warto także zakupić preparat do impregnacji tłuszczowej. Dzięki temu zabezpieczysz swoje obuwie przed pękaniem. Warto jednak pamiętać, aby zawsze zwracać uwagę na rodzaj skóry, do którego przystosowany jest preparat impregnujący. 

Ostatnim krokiem jest nabłyszczanie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku butów ze skóry licowej. Najlepiej sprawdzi się tutaj specjalna szczotka połyskówka. Dzięki niej Twoje buty będą nie tylko pięknie błyszczeć, ale także będą zabezpieczone przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli szukasz skórzanych butów idealnych na jesień i nie tylko, koniecznie sprawdź ofertę polskiego producenta butów skórzanych Nagaba

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*