Z pewnością zależy Ci na tym, żeby Twoje auto przez jak najdłuższy czas wyglądało nienagannie i wzbudzało podziw u innych. Pytanie tylko, jak to osiągnąć? Oto odpowiedź!
Czyszczenie zarówno karoserii, jak i wnętrza auta to najbardziej podstawowa czynność pielęgnacyjna, która pozwala na utrzymanie pojazdu w dobrym stanie wizualnym. Regularne mycie to pierwszy, fundamentalny warunek niezbędny do zapewnienia samochodowi atrakcyjnego wyglądu. Z uwagi na brak kontroli stosowanych środków nie zalecamy korzystania z myjni samoobsługowych – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest mycie własną myjką ciśnieniową i ręczne, przy użyciu świadomie wybranych preparatów.
Do mycia wstępnego doskonale nadaje się aktywna piana – wystarczy ją nałożyć na karoserię, a następnie spłukać, żeby pozbyć się największych zabrudzeń. To jednak nie koniec – kolejnym etapem jest mycie ręczne, do którego najlepiej sprawdza się połączenie gąbki z mikrofibry z odpowiednio dobranymi szamponami, żelami czy piankami. Jeśli chcesz uzyskać zniewalający efekt, nie oszczędzaj na preparatach do mycia auta. Poza tym dobrze zadbany samochód lepiej trzyma swoją cenę. Jeśli chodzi o zachowanie wartości pojazdu, polecamy dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu GAP, o którym można przeczytać w artykule pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/co-to-jest-ubezpieczenie-gap/.
Gdy karoseria jest umyta, można przejść do następnego etapu – pielęgnacji lakieru. Dzięki temu zachowasz jego połysk przez dłuższy czas, a zabrudzenia będą na nim wolniej osiadały. W tym celu najpierw wykonuje się glinkowanie, które polega na wygładzeniu powierzchni karoserii i usunięciu z niej zanieczyszczeń pozostałych po myciu, jak np. rozgniecione owady, żywica z drzew czy ptasie odchody. Po nałożeniu warstwy glinki można zabrać się za woskowanie lakieru, czyli pokrywanie go substancją, która chroni przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych i poprawia połysk. Niezwykle istotny jest wybór samego wosku, ponieważ od jego rodzaju zależy zarówno sposób i trudność nakładania, jak i uzyskany efekt.
Jednym z największych zagrożeń dla karoserii, a co za tym idzie – wyglądu auta – jest rdza. Zauważając pierwsze ślady korozji, warto podjąć niezwłoczne działania w celu ich usunięcia – aby mieć pewność, że prace zostaną wykonane w sposób profesjonalny i zarazem bezpieczny dla auta, polecamy skorzystanie z usług doświadczonego i wysoko ocenianego zakładu blacharsko-lakierniczego. Wsparcie specjalisty przyda się także w przypadku nowych i stosunkowo młodych aut, w których rdza jeszcze nie jest widoczna – żeby zapobiec jej wykwitowi, warto zlecić konserwację podwozia. To skuteczny sposób na zabezpieczenie go przed korozją i tym samym przedłużenie żywotności całego pojazdu.
Felgi należą do najważniejszych elementów auta z punktu widzenia designu. Odpowiednio dobrane, atrakcyjne wizualnie modele mogą całkowicie odmienić wygląd samochodu, sprawiając, że będzie prezentował się jak nigdy wcześniej. Z kolei nietrafiony wybór egzemplarzy, które nie pasują do Twojego auta, może znacząco pogorszyć jego odbiór wizualny. Jeżeli natomiast posiadasz atrakcyjne, ale już stare i zniszczone felgi, polecamy ich renowację – to znacznie tańsze niż kupno nowych. Zachęcamy także do odwiedzenia serwisu https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ – w dziale Blog znajdziesz wiele innych, przydatnych dla kierowców treści.
Zdj. główne: Brad Starkey/unsplash.com