Patrick McDowell rozpoczął współpracę z włoską marką Pinko
Nowe kolekcje

Patrick McDowell rozpoczął współpracę z włoską marką Pinko

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Świetna wiadomość dla fanów włoskiej marki! Londyński eko-projektant – Patrick McDowell – słynący z kolekcji opartych na upcyklingu rozpoczął współpracę z Pinko!

O projektancie zrobiło się głośno dwa lata temu podczas London Fashion Week, gdzie miał swój pierwszy pokaz. W swoich kolekcjach McDowell wykorzystuje odzyskane tkaniny i resztki materiałów etycznie wyprodukowane pochodzące z magazynów takich marek jak Burberry czy Swarovski.

Zgodnie z jego niskoemisyjnym podejściem do mody, on i dyrektor kreatywna Pinko, Caterina Negra, opracowali kolekcję kapsułową Reimagine wykonaną z niesprzedanych, zalegających w magazynach  ubrań Pinko. Rzeczy te zostały zdekonstruowane i zrekonstruowane na nowo tworząc zupełnie nowe projekty łączące charakterystyczny styl McDowella i urok Pinko. Dekonstrukcja każdej rzeczy zajęła od 6 do 12 godzin, przy okazji uratowano około 1000 m tkanin. W skład kapsuły Reimagine Pinko wchodzą: patchworkowe dżinsy, cekinowe t-shirty, bluzki, kurtki, zdobione płaszcze i torebki. W sklepach będzie dostępna od listopada.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*