Alexis Carrington kiedyś i dziś. Porównujemy styl bohaterki w starej i nowej Dynastii
Ikony

Alexis Carrington kiedyś i dziś. Porównujemy styl bohaterki w starej i nowej Dynastii

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Serial „Dynastia” wyemitowany w 1981 roku szybko został okrzyknięty telewizyjnym fenomenem, który śledziły miliony osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w 2017 roku powstał współczesny sequel tej opery mydlanej, którą możemy obejrzeć na platformie Netflix. 

Jedną z ważniejszych postaci jest Alexis Carrington, jak zmienił się jej styl i czy nowa odsłona kultowej bohaterki również może uchodzić za ikonę mody?

Alexis Carrington w telewizyjnym hicie z lat 80. była grana przez Joan Collins, a jej postać stała się jedną z ważniejszych we współczesnej popkulturze. Jej głównym celem jest namieszanie w życiu byłego męża i kontrolowanie losów swoich dorosłych dzieci. Czarny charakter ogrywany przez wspaniałą Collins do dziś znajduje się w rankingach „największych złoczyńców wszech czasów”. W nowej „Dynastii” Alexis ma podobny plan, a jej postać również jest pełna pasji i charyzmy, dzięki czemu sceny z jej udziałem mocno napędzają rozwijającą się akcję serialu. W sequelu kostiumografowie zadbali o to, aby stylizacje byłej żony Blake’a Carringtona były nawiązaniem do kultowych już outfitów sprzed lat. 

Alexis Carrington – czyli czarny charakter Dynastii w świetnie dobranych stylizacjach

Alexis Carrington z lat 80. 

Joan Collins w roli Alexis Carrington Colby pozostaje jedną z najbardziej intrygujących i niezapomnianych postaci amerykańskiej opery mydlanej z lat 80. W „Dynastii” to właśnie była żona Blake’a wnosiła do każdej sceny najwięcej skandalu oraz dramaturgii. Poza świetną grą aktorską uwagę przykuwały również jej znakomite stylizacje, które rewelacyjnie podkreślały jej osobowość. Alexis była uosobieniem elegancji, szyku oraz niewymuszonego przepychu. Jej cechami charakterystycznymi były nienaganna fryzura, makijaż oraz rzucające się w oczy usta podkreślone czerwoną szminką. 

Do historii mody przejdzie z pewnością mnóstwo jej stylizacji, które świadczą o nienagannym stylu postaci oraz jej zamiłowaniu do luksusowych ubrań. Alexis często ma na sobie futra, bogato zdobione suknie wieczorowe, jednokolorowe, idealnie skrojone komplety. To wszystko sprawia, że jej tożsamość była jeszcze bardziej autentyczna. 

Alexis Carrington z sequela z 2017 roku 

W sequelu serialu „Dynastia” nie mogło oczywiście zabraknąć postaci Alexis Carrington, która została zagrana przez Nicollette Sheridan. Jej styl z pewnością miał prezentować osobowość, bo jest wyrazisty, ekskluzywny i podkreślający dużą pewność siebie byłej żony Carringtona. W nowej wersji powstało kilka stylizacji, które bezpośrednio nawiązują do outfitów Alexis sprzed blisko 40 lat. Wart uwagi jest jej look z użyciem krwawoczerwonej sukienki na jedno ramię z piękną falbaną na górze, które bardzo przypominała suknię noszoną przez Joan Collins przed laty. Kolejne nawiązanie to zakładanie przez współczesną Alexis kapeluszy z szerokim rondem czy biało-czarne stylizacje z wykorzystaniem szerokich klap marynarki. Z pewnością postać grana przez Nicollette Sheridan była jedną z najlepiej ubranych bohaterek w całym show. Na pewno w obu tych produkcjach Alexis miała swoim strojem budzić respekt, podziw, ale i pożądanie.

Zdj. głóne: Pro Church Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oczyszczanie i demakijaż: Kluczowe kroki do zdrowej i promiennej skóry
Oczyszczanie i demakijaż: Kluczowe kroki do zdrowej i promiennej skóry
Skuteczne oczyszczanie i demakijaż - klucz do zdrowej i promiennej skóry.
Damska bielizna. Czy znasz jej wszystkie odsłony?
Damska bielizna. Czy znasz jej wszystkie odsłony?
Damska bielizna może mieć różne odsłony. Występuje zarówno w wersji klasycznej, jak i tej seksownej. Jakie są rodzaje? Poznaj je!
Czas na relaks – te filmy warto zobaczyć!
Czas na relaks – te filmy warto zobaczyć!
Jesienne kino zapowiada się bardzo ciekawie. Psychologiczne horrory, komedie romantyczne, science fiction i wiele innych. Tego nie można przegapić!
Ostatnie wpisy