Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Żółte złoto? To nadal popularny kruszec, jednak coraz więcej przyszłych par młodych sięga po inne komponenty. Dużym wzięciem cieszą się obrączki ślubne z białego złota, różowego i innych nowoczesnych komponentów, jak platyna, srebro, karbon. W poniższym artykule przedstawiamy zalety obrączek z białego złota i powody, dlaczego warto postawić właśnie na nie.
Nie każdy lubi nosić i dobrze wygląda w ciepłych kolorach. Białe złoto ma zimny odcień, przywodzący na myśl srebro a nie złoto. Takie obrączki to doskonały pomysł dla osoby, która na co dzień nosi biżuterię srebrną lub nie nosi żadnej (srebrna mniej odznacza się na palcu). Warto też dodać, że obrączka z białego złota idealnie skomponuje się z pierścionkiem zaręczynowym wykonanym z tego samego komponentu. Dla kogo jeszcze obrączki ślubne z białego złota to dobry pomysł? Miłośników klasyki, minimalizmu i biżuterii, pasującej zarówno do eleganckich, jak i klasycznych, casualowych ubrań.
Biżuteria z białego złota to stylowe tło dla wielu najpopularniejszych kamieni szlachetnych, na czele z diamentami. Świetlisty blask tych kamieni podbity srebrzystobiałą barwą złota doda uroku każdej ślubnej stylizacji i przez lata będzie symbolem pięknych chwil. Również inne kamienie szlachetne, na przykład rubin, szafir czy topaz, w oprawie z białego złota wyglądają wprost doskonale.
Dlaczego coraz więcej przyszłych par młodych sięga po białe, a nie żółte złoto? Powodów takiej decyzji jest całe mnóstwo. Najważniejszy i koronny argument, przemawiający za białym złotem, to większa trwałość i twardość tego materiału. Ponadto należy też wspomnieć o niespotykanych walorach estetycznych, pięknym blasku, połysku i elegancji. Białe złoto jest mniej banalne i powszechne niż żółte, a swoim kolorem i wyglądem przywodzi na myśl drogocenną, ekskluzywną platynę.
Obrączki ślubne z białego złota można kupić stacjonarnie lub online. Każdy z tych modeli zakupowych ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Za zakupami stacjonarnymi na pewno przemawia fakt, że biżuterię da się na miejscu zobaczyć i przymierzyć. Zalety e-zakupów to szerszy wybór, atrakcyjniejsze ceny oraz możliwość sfinalizowania zamówienia o dowolnej porze, bez patrzenia na godziny otwarcia sklepu stacjonarnego. Niektóre salony jubilerskie działają dwutorowo – na przykład https://luva.pl/. Poza sklepem internetowym mają też 3 salony stacjonarne: w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Każdy klient może wybrać, jak woli robić zakupy.
Z zakupem obrączek nie należy zwlekać do ostatniej chwili. Wiele e-sklepów i salonów stacjonarnych realizuje złożone przez klienta zamówienie w 2 nawet do 4 tygodni lub więcej. Obrączki najlepiej kupić maksymalnie 3 miesiące przed planowaną ceremonią – w razie problemu z rozmiarem będzie jeszcze czas na ewentualne poprawki lub wymianę biżuterii na nową.
źródło zdjęcia: freepik