Naturalne futra – zalety i wady
Porady stylistki

Naturalne futra – zalety i wady

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne futro to okrycie wierzchnie będące synonimem luksusu i elegancji. Jednocześnie odzież tego typu wzbudza negatywne emocje wśród obrońców praw zwierząt. Jakie są główne zalety i wady naturalnych futer?

Zalety futer naturalnych

Głównym atutem naturalnych futer jest ich efektowny, elegancki wygląd. Wkładając takie okrycie wierzchnie, kobieta może mieć pewność, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie i skutecznie wzbudzi ona ciekawość wśród otoczenia. Naturalne futro posiada niezwykle miękkie, przyjemne włosie. Znakomicie sprawdza się ono nawet w najchłodniejsze dni, skutecznie chroniąc przed zmarznięciem.

Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że naturalne futro ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Związane jest to z zawieranymi przez nie jonami ujemnymi. Tak zwana jonizacja ujemna to sprawdzony sposób na poprawę nastroju czy pozbycie się bólu głowy.

Co więcej, naturalne futra są w 100% biodegradowalne. Rozkładają się one w ciągu kilku lat, a proces ten nie wpływa w negatywny sposób na środowisko naturalne. Wynika to z tego, że futro naturalne składa się w znacznej części z białek, których rozkład nie wywołuje emisji szkodliwych związków.

Omawiając zagadnienie, jakim są naturalne futra, nie sposób nie wspomnieć o kwestii zwierząt. W przypadku hodowli gatunków mięsożernych skóra stanowi produkt uboczny pozyskiwany podczas uboju. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że hodowle zwierząt futerkowych przyczyniają się do ochrony dziko żyjących gatunków.

Futra naturalne, owszem, nie należą do najtańszych. Ich wysoka cena przekłada się jednak na najwyższą jakość wykonania. Każde okrycie wierzchnie tego typu jest w pełni unikalne. Pamiętając o jego odpowiedniej pielęgnacji można mieć pewność, że na długie lata zachowa ono swój naturalny, estetyczny wygląd. Najwyższej jakości wyroby tego typu mogą być z powodzeniem przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wady naturalnych futer

Jakie wady mają naturalne futra? Po pierwsze, są one nieekologiczne. Zanieczyszczenie środowiska przez produkcję tego typu odzieży wynika w dużej mierze z zaniedbań oraz łamania przepisów przez hodowców. Mowa tutaj między innymi o nieodpowiednim gospodarowaniu odchodów zwierząt, które są spłukiwane wraz z deszczem. W konsekwencji tego przenikają do gleby, powodując wzrost stężenia fosforu i azotu.

W składzie naturalnych futer znajduje się mnóstwo toksycznych chemikaliów, które przyczyniać mogą się do rozwoju alergii, zaburzeń hormonalnych oraz nowotworów.

Fermy, na których produkuje się futra, wywołują emisję odorów. To zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i życia ludzi. Co więcej, tego typu związki chemiczne w negatywny sposób wpływają na komfort życia osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie ferm. W niektórych przypadkach nieprzyjemny zapach może być wyczuwalny w promieniu nawet kilku kilometrów.

Futro syntetyczne – dobra alternatywa dla naturalnego

Osoby, którym podoba się wygląd futer, lecz nie stać ich na zakup oryginalnego okrycia wierzchniego tego typu lub nie chcą przyczyniać się do cierpienia zwierząt, zdecydować mogą się na zakup futra syntetycznego. Jakie są jego główne zalety? Takie futro jest znacznie lżejsze w noszeniu, co odgrywać będzie szczególnie ważną rolę w przypadku kobiet o filigranowej sylwetce. Co więcej, nie wywołuje ono reakcji alergicznych. Futro syntetyczne jest znacznie łatwiejsze w konserwacji i impregnacji. Do tego celu nie są bowiem potrzebne specjalne preparaty. Jako że sztuczne futra są znacznie tańsze, zdecydować można się na zakup kilku okryć wierzchnich tego typu w różnych kolorach, długościach czy fasonach, dopasowując je do okazji, warunków atmosferycznych czy aktualnego nastroju. Poza klasycznymi, jednokolorowymi modelami, spotkać można się tutaj na przykład z wersją w panterkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biżuteryjne prezenty dla siostry – pomysły
Biżuteryjne prezenty dla siostry – pomysły
Szukasz idealnego prezentu dla siostry? Odkryj różne pomysły na biżuterię, która sprawi, że poczuje się jeszcze bardziej wyjątkowa.
Przegląd naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała dostępnych w naszym sklepie zielarskim
Przegląd naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała dostępnych w naszym sklepie zielarskim
Odkryj moc natury dzięki naszym naturalnym kosmetykom do pielęgnacji ciała. Wybierając produkty z naszego sklepu zielarskiego, zatroszczysz się o swoją skórę w sposób ekologiczny i zrównoważony.
Jak wybrać obrączki ślubne?
Jak wybrać obrączki ślubne?
Zbliża się ślub, a Wy nadal nie macie jeszcze obrączek? Podpowiadamy, według jakich kryteriów wybierać obrączki.
Ostatnie wpisy